OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ternero Reserva

Kód: HT-RES
895 Kč
Skladem

Aroma lesního ovoce jako jsou borůvky a ostružiny v perfektní harmonii tóny koření a vanilky. Na patře svěží a kulaté, připomínající černé ovoce a koření.

 

jehněčí maso_1sýry s bílou plísnízvěřinadezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hacienda el Ternero Reserva

95% Tempranillo, 5% Mazuelo
Alc.: 14 % obj.

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru. Ruční sběr hroznů z vinic obklopujících vinařství. Víno zrálo 18 měsíců ve francouzských dubových barikových sudech.

Třešňově červená barva, aroma lesního ovoce jako jsou borůvky a ostružiny v perfektní harmonii tóny koření a vanilky. Na patře svěží a kulaté, připomínající chutě černého ovoce a koření. Víno limitované edice vhodné k archivaci. Velmi výrazně se v něm odráží vliv terroir v okolí Hacienda el Ternero.

Hodí se k sofistikovaným pokrmům z jehněčího masa či zvěřiny, sýrům s bílou plísní ale i čokoládovým dezertům. Doporučená teplota podávání je 18 °C . Vhodné k dekantaci.

mundus grand gold   penin 90   timatkin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2013
Odrůda: Cariñena (Mazuelo), Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Hacienda el Ternero a naše nabídka vín

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz