OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

La Cruz de Loranque Cabernet Sauvignon

Kód: FL-CS
347 Kč
Skladem

Velké tělo, energické třísloviny a dlouhá dochuť. Průvodce a kritik Guía Peñín vyzdvihuje poměr kvality a ceny tohoto vína a hodnotí 5 ★★★★★!

 

hovězí masozvěřinajehněčí masovyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finca Loranque - La Cruz de Loranque Cabernet Sauvignon

100% Cabernet Sauvignon
Alc.: 14 % obj.

La Cruz de Loranque shrnuje nejlepší vlastnosti, které může odrůda Cabernet Sauvignon poskytnout. Velké tělo, energické třísloviny a dlouhá dochuť. Toto víno je jedním z nejlepších příkladů dokonalé adaptace odrůdy Cabernet Sauvignon v Castilla-La Mancha. Průvodce a kritik Guía Peñín vyzdvihuje poměr kvality a ceny tohoto vína a proto ho také ocenil 5 ★★★★★

Toto jednoodrůdové víno bylo ručně sklízeno na pozemcích vlastních vinic v okamžiku optimální zralosti. První třídění probíhá již ve vinici a druhá, ještě důkladnější selekce pak ve vinařství na třídících stolech. Aby se hrozny dostaly do vinařství neporušené, sklízí se do malých 15 kg boxů brzy ráno z důvodu zajištění nízké teploty. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě max. 28 °C po dobu 25 dní. K finálnímu zrání víno putuje na 14 měsíců do barikových sudů z francouzského dubu. Poté ještě leží minimálně 12 měsíců na lahvi, než opustí vinařství.

Sytá, třešňově červená barva. Výrazné aroma, na nose ucítíme tóny zralého černého ovoce, bylin a koření jako je černý pepř. V ústech je velmi příjemné, lahodné s typickým projevem Cabernet Sauvignonu. Jemné tříslo značí zrání na sudech.

Ideální k vyzrálým sýrům, k hovězímu masu a zvěřině, domácím dušeným pokrmům a obecně k jídlu s vyšším obsahem tuku. Perfektně také doplní jehněčí maso z pece. Doporučená teplota podávání je 15 – 17 °C.

Toto víno nese známku Organické víno. organic-wine

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Vino de Autor
Ročník: 2015
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Finca Loranque a naše nabídka vín

finca loranque logo

Finca Loranque se nachází na velmi známých půdách v okolí oblasti Toledo. Vyrábí zde škálu vín, kdy každé z nich má svojí jedinečnou osobnost a výrazný charakter terroir, na pozadí staleté vinařské tradice. Cílem Finca Loranque je obnovit vinařskou historii v jejich regionu, která je kulturou výroby vína charakterizována, vrátit této oblasti slávu, kterou vždy měla, a dodat vínům osobitost a uznání.
Na vlastních pozemcích bylo vybráno 42 hektarů pro osázení révou odrůdy Syrah, Cabernet Sauvignon, Tempranillo a Merlot. Ty v průběhu let prokázaly, že zde dokáží produkovat hrozny vysoké koncentrace a kvality.

Finca Loranque


Uvnitř historické výrobní haly s mudéjarskými cihlami a typickými zdmi v toledském stylu se nachází také původní kazetový strop, který prochází místnostmi pro zpracování a staření vína. Použití dřeva nechává vyniknout krásnou historickou architekturu a prostoru dodává celkovou vzdušnost. V tomto místě leží 700 barikových sudů vyrobených z francouzského, amerického a maďarského dubu. Vzhledem k tomu, že bodega a celé její okolí bylo pečlivě zrestaurováno, bylo vinařství uznáno jako kulturní památka.

Historie výroby vína zde spadá až do období Římanů. Ze středověku pak pochází mnoho dědických listin, dokazujících význam lordstva Loranque El Grande, pěstujících vinnou révu, která patřila k těm nejvyhledávanějším pro výrobu vín na panský dvůr v Toledu.
Později v 18. století se šlechtický rod hrabat Armíldez z Toleda rozhodl vybudovat vinařství ve francouzském stylu s cílem produkovat kvalitní vína. Vína se vyráběla převážně z autochtonní odrůdy Garnacha v tradičních kónických nádobách z pálené hlíny. Systém umístění nádob umožňoval maceraci vína, což v těchto dobách nebylo úplně běžné. Díky důmyslné architektuře bodegy bylo možné víno vyrábět při regulované teplotě, a to díky více než metr silným stěnám a dokonalé ventilaci, která byla způsobena výškou a orientací budovy.
Potomci hraběte Floridablanca byli vlastníky Finca Loranque až do roku 1982. Poté se panství rozhodla koupit rodina obchodníků Díaz Bermejo s cílem obnovit staleté tradice výroby vína a uvádět na trh jedinečné produkty výjimečné kvality. Ke spolupráci proto přizvali zkušeného enologa Pabla Eguzkizu.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CASTILLA LA MANCHA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz