OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Senda de los Olivos Roble

Kód: ZIF-SE-ROB
Novinka
Značka: Zifar
409 Kč
Skladem

Velice přátelské víno mladého, ovocného charakteru, které se velmi jednoduše pije. Hodí se např. k tapas a všem středomořským pokrmům.

 

předkrmy, tapasrýžejamon1salámkyvyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zifar - Senda de los Olivos Roble

100% Tempranillo
Alc.: 14 % obj.

Toto víno pochází z vinic okolí Pesquera de Duero a Roa, ve vysoké nadmořské výšce asi 840 m. Hrozny se sklízí ručně do malých, 10 kg boxů. Předfermentační macerace probíhá v chlazené komoře při 5 °C po dobu 24 h. Víno zraje 3 měsíce na francouzských dubových barikových sudech.

Světlejší, třešňově červená barva s granátovým ráfkem. Ve vůni můžeme najít aroma lesního ovoce, černých bobulí a sladkého koření, smíchané se smetanovým nádechem. V ústech široké, velice přátelské s jemnou tříslovinou. Dobře strukturované, plné nuancí červeného ovoce, které velmi dobře odráží charakter odrůdy a její původ. Lahodné víno, které se velmi jednoduše pije a vy se od něj nebudete moci odtrhnout.  

Párování je velmi univerzální, skvěle se hodí ke všem klasickým pokrmům středomořské kuchyně, pokrmům z rýže (paella), tapas, sušené šunce, salámům a sýrům.

Doporučujeme podávat při teplotě 14 – 16 °C. Při dobrém skladování vám vydrží až 8 let, jako mladé víno je ale v nejlepší kondici do 5 roku od sklizně.

penin 91   suckling 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2022
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Zifar a netradiční vína z Ribera del Duero

logo zifar

Vinařství se nachází ve městě Peñafiel, v jedné z nejreprezentativnějších budov z roku 1914 v mudejárském stylu. Ambiciózní projekt začal v roce 2002 s cílem vyrábět vína nejvyšší kvality v srdci Ribera del Duero. Výrobní hala je vybavena moderním zařízením a kapacitou pro zpracování 120 000 kg hroznů. V roce 2014 vinařství získala rodila Alejandro Gómez Sigala, se záměrem vytvářet elegantní a inovativní vína, která nebudou mít v Ribera del Duero konkurenci. A to se také podařilo, hned po prvním napití zjistíte, že vína Zifar, na rozdíl od jiných typických vín z Ribera del Duero, jsou nebývale hladká a elegantní s jemným, sametovým tříslem.

Bodegas Zifar

Pod budovou vinařství se nachází podzemní sklep, jehož unikátní vlastností je dosažní stálé ideální teploty a vlhkosti. Zde odpočívá více než 500 francouzských dubových bariků z různých bednářství, o různých objemech, používaných podle účelu zrání každého vína.

Vinařství Zifar vděčí za svůj název prvnímu dochovanému, španělsky psanému rytířskému románu z doby kolem roku 1300. Jedná se o příběh dobrého rytíře (=Caballero) s velkou smůlou, který zažil stovky dobrodružství, než se mu podařilo stát se králem, a navázat tak na tradici jeho předků. Toto dílo je velmi cenné, od 14. století se předávalo z ruky do ruky, než se usadilo v knihovně Jindřicha IV. Kastilského, a později do francouzské Bibliotheque Nationale, kde je dodnes. Ve vinařství se můžete pokochat jeho přesnou replikou.

V Bodegas Zifar pěstují hrozny na vlastních vinicích v Pesquera del Duero a Quintanilla de Arriba. Díky místní půdě mají hrozny dobrou kyselinku, která poskytuje ovoce a tělo výsledným mladým, i stařeným vínům. Některé parcely jsou až 100 let staré.

Celou sklizeň provází pečlivá ruční selekce hroznů již ve vinici. Tato péče umožňuje důslednou kontrolu bobulí, které se po malých dávkách převáží do vinařství, kde probíhá další kontrola na třídícím stole. Víno se přemístí do depozitů dle jednotlivých pozemků. Poté probíhá předfermentační macerace, následuje alkoholická fermentace a malolaktické kvašení. Víno poté zraje dle typu ve francouzských barikových sudech různých velikostí a stupňů vypálení.

„…Vlastní vinice na speciálních půdách, maximální péče o hrozny a silný závazek vůči lidem ve vinařství – výsledkem toho všeho je více než 100 000 lahví jedinečného červeného vína ročně...“

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz