OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lezcano-Lacalle Maudes Crianza Magnum

Kód: LL-MAU-MGN
1 048 Kč
Skladem

Lahodná Crianza ze stále více populární oblasti Cigales DO v lahvi magnum. Dobře vyvážené a velmi koncentrované víno s dominantní chutí černého ovoce. 

 

předkrmy, tapassalámkyjamon1hovězí masosýry s bílou plísní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Lezcano-Lacalle Maudes Crianza Magnum 1,5 l

85% Tempranillo + 15% Merlot
Alc.: 15 % obj.

Bétulo de Mahudes, známý jako Maudes, byl duchovní muž, učený vinař a opat starého kláštera San Pedro de Canalejas. Zmínky o tomto místě pochází už z 10. století a Maudes je tak historickým svědectvím více než tisícileté tradice pěstování a výroby vína v místních usedlostech.

Víno pochází z vinic ve vysoké nadmořské výšce více než 800 m nad mořem. Půda je zde vápenitá a velmi kamenitá. Hrozny se sklízí pouze ručně. Vyrábí se v malé produkci, pouze asi 15.000 lahví. Víno zraje 12 měsíců na barikovém sudu, v Lezcano-Lacalle používají sudy z amerického Missouri dubu z třetího použití. Poté ještě odpočívá minimálně 5 měsíců na lahvi, než jde do prodeje.
Velmi intenzivní, třešňová barva. Jemné ve vůni s tóny švestek a pražení. Na patře je lahodné, vyvážené a perzistentní. Velmi koncentrované. V závěru se objevují také tóny černých plodů jako jsou ostružiny, borůvky a černý bez.

Víno si vychutnáte samotné, ale hodí se také k předkrmům, embutidos (sušená šunka, chorizo, salchichón), grilovaným pokrmům (vepřové, hovězí maso, zelenina) či sýrům s bílou plísní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Cigales (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2017
Odrůda: Merlot, Tempranillo
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Lezcano-Lacalle a naše nabídka vín

lezcano logo

Bodegas Lezcano-Lacalle se nachází v bývalém království, oblasti Castilla y León na severozápadě Španělska. Konkrétně v historickém středověkém městě Trigueros del Valle, asi 30 km severně od města Valladolid. Vinařství založila rodina Lezcano-Lacalle v roce 1991 v prostorách, kde našli starý podzemní lis a kde výroba vína probíhala více než před 200 lety. Hned z první sklizně již bylo víno klasifikováno jako Reserva, jako první svého druhu v Cigales DO, Lezcano-Lacalle je tedy průkopníkem velkých vín v tomto regionu.

Lezcano - Lacalle

José-Félix Lezcano León byl zakladatelem regionu Cigales s chráněným označením původu DO. V roce 1991 to byl on kdo shromáždil místní vinaře, sjednotil tento region a stal se také prvním prezidentem. Ve stejné době ukončil enologické studium jeho syn Félix Lezcano Lacalle. Ten se fascinován studiem a vinařským životem přestěhoval do Trigueros del Valle a spolu s otcem založili vinařství. Jako první začali kromě odrůdy Tempranillo pěstovat také odrůdu Merlot a vyrábět kvalitní víno typu Reserva pod značkou Lezcano-Lacalle. Vlastní vinice se nachází v bájném Pago de Valdeátimave výšce více než 830 m nad mořem, na převážně štěrkovém podloží. Klima je zde kontinentální, s velkými výkyvy teplot, silnými větry a slabými dešťovými srážkami. V těchto výjimečně drsných podmínkách se ovšem rodí hrozny překvapivé kvality a vznikají nezapomenutelná vína.

Ve vinařství se vyrábí vína pouze z hroznů odrůdy Merlot a Tempranillo, z vinic starších 25 let. Celou nabídku tvoří 3 moderní a exkluzivní vína – Maudes, Lezcano-Lacalles Reserva a DÚ Reserva. Zrání probíhá v barikových dubových sudech, dle typu 12 až 30 měsíců. Vína plná kultury, která vyjadřují historii této krajiny a legendárních vinic.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CIGALES

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz