OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Pino Doncel Black Magnum

Kód: BB-PD-BMGN
Značka: Bleda
623 Kč
Skladem

Cuvée zrající 5 měsíců v barikovém sudu. Díky ležení v lahvi Magnum zde najdeme příjemně nazrálé tóny. Dárková krabice s logem vinařství zdarma!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Bleda - Pino Doncel Black

Odrůdy: Monastrell, Syrah, Petit Verdot
Alkohol: 14,5% obj.

Label Pino Doncel byl vytvořen z úcty k středomořské borovici, která je po stovky let neodmyslitelným společníkem vinné révy odrůdy Monastrell. Ruční sběr hroznů. Víno zraje 5 měsíců v sudu. Jeho barva je intenzivní třešňově červená, vůní je velice aromatické, připomínající zralé červené ovoce. V chuti je víno lahodné, zralé a kulaté, mírně kořeněné s pocitem sladkosti červeného ovoce. Toto unikátní cuvée pak z vína dělá všestranné a moderní víno, které se hodí pít za každé situace a výborně se páruje se širokou škálou pokrmů. Díky ležení v lahvi Magnum zde najdeme příjemně nazrálé tóny.

Ideální k silným a zrajícím sýrům, vynikající pro jakýkoliv druh masa, stejně jako k rybám s výraznější úpravou.

wine-enthusiast-90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Jumilla (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2019
Odrůda: Monastrell, Petit Verdot, Syrah
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Bleda a naše nabídka vín

bodegas-bleda

Rodinnou společnost Bodegas Bleda založil roku 1915 Don Antonio Bleda. Na začátku 20. století byli průkopníky ve stáčení vína. Jejich symbolické víno ORO VIEJO získalo zlatou medaili na výstavě v Barceloně Universal v roce 1929. Bodegas Bleda nese označení původu DO Jumilla.

Tento region se nachází ve východním Španělsku, na půli cesty mezi pobřežím Středozemního moře a oblastí Castilla La Mancha. Současné sídlo se nachází v údolí Omblancas v nadmořské výšce 650 metrů v blízkosti hradu Jumilla, tedy "Castillo de Jumilla". Toto jméno pak nese jejich nejznámější řada vín. Vinařství má 250 hektarů vinic kde převládá odrůda španělského původu Monastrell, která se pěstuje po celém pobřeží Středozemního moře. Odrůda Monastrell je pro okolí Jumilla nejvhodnější na pěstování. Hrozny vyžadují teplé podnebí a jsou schopny odolat suchým podmínkám. Jeho ovocná koncentrace, cukry a vysoká úroveň taninů dává vínům eleganci a charakteristickou osobnost.

Bodegas Bleda

Pěstují se zde také další odrůdy, jako je Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Syrah a bílé odrůdy Sauvignon Blanc a Macabeo. Vzhledem ke specifickým klimatickým podmínkám a půdám je ze všech těchto odrůd získáváno více intenzivních chutí, které se liší od odrůdových charakteristik v jiných oblastech. V současné době je pro vinařství charakteristická výroba mladých vín a vysoce kvalitních archivních vín. Ty byly oceněny v řadě národních i mezinárodních soutěží a aktuálně jsou k dispozici ve většině zemí světa.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI JUMILLA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz