DORUČENÍ DO VÁNOC GARANTUJEME U OBJEDNÁVEK REALIZOVANÝCH (VČETNĚ PLATBY) DO 12. 12. 2021

Bleda

bodegas-bleda

Rodinnou společnost Bodegas Bleda založil roku 1915 Don Antonio Bleda. Na začátku 20. století byli průkopníky ve stáčení vína. Jejich symbolické víno ORO VIEJO získalo zlatou medaili na výstavě v Barceloně Universal v roce 1929. Bodegas Bleda nese označení původu DO Jumilla.

Tento region se nachází ve východním Španělsku, na půli cesty mezi pobřežím Středozemního moře a oblastí Castilla La Mancha. Současné sídlo se nachází v údolí Omblancas v nadmořské výšce 650 metrů v blízkosti hradu Jumilla, tedy "Castillo de Jumilla". Toto jméno pak nese jejich nejznámější řada vín. Vinařství má 250 hektarů vinic kde převládá odrůda španělského původu Monastrell, která se pěstuje po celém pobřeží Středozemního moře. Odrůda Monastrell je pro okolí Jumilla nejvhodnější na pěstování. Hrozny vyžadují teplé podnebí a jsou schopny odolat suchým podmínkám. Jeho ovocná koncentrace, cukry a vysoká úroveň taninů dává vínům eleganci a charakteristickou osobnost.

Bodegas Bleda

Pěstují se zde také další odrůdy, jako je Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Syrah a bílé odrůdy Sauvignon Blanc a Macabeo. Vzhledem ke specifickým klimatickým podmínkám a půdám je ze všech těchto odrůd získáváno více intenzivních chutí, které se liší od odrůdových charakteristik v jiných oblastech. V současné době je pro vinařství charakteristická výroba mladých vín a vysoce kvalitních archivních vín. Ty byly oceněny v řadě národních i mezinárodních soutěží a aktuálně jsou k dispozici ve většině zemí světa.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI JUMILLA

 


 

11 položek celkem
castillo de jumilla monastrell
190 Kč

Mladé víno, které se jednoduše pije. Svůj ovocný charakter má díky odrůdě Monastrell a zrání pouze v nerezových sudech.

BB-CJ-M
castillo de jumilla monastrell tempranillo
190 Kč

Cuvée složené ze 2 odrůd. Kromě Tempranilla je zde zachycen také výrazný charakter odrůdy Monastrell, přinášející jemné ovocné tóny a hladký konec.

BB-CJ-MT
castillo de jumilla rose
190 Kč

Suché růžové víno vyrobené z odrůdy Monastrell. Vynikající pro letní večeře, dobře se doplňuje s mořskými plody, tuňákem, drůbeží na grilu a ovocnými dezerty.

BB-CJ-ROS
pino doncel cosecha
223 Kč

Label Pino Doncel byl vytvořen z úcty k středomořské borovici, která je po stovky let neodmyslitelným společníkem odrůdy Monastrell. Mladé víno, které zajímavě kombinuje odrůdy...

BB-PD-C
castillo de jumilla crianza
261 Kč

Crianza z oblasti Jumilla založená na místní odrůdě Monastrel, doplněná odrůdou Tempranillo. Zraje na francouzských a amerických sudech po dobu alespoň 6 měsíců.

BB-CJ-CRI
pino doncel black
272 Kč

Label Pino Doncel byl vytvořen z úcty k středomořské borovici, která je po stovky let neodmyslitelným společníkem odrůdy Monastrell. Lahodné cuvée zrající 5 měsíců v barikovém...

BB-PD-B
pino doncel sauvignon
276 Kč

Svěží Sauvignon s ovocně citrusovým charakterem a dlouhou dochutí. Skvěle doplní grilovanou rybu, polévku gazpacho nebo čerstvý kozí sýr.

BB-PD-SB
castillo de jumilla reserva
336 Kč

Kombinace odrůd Monastrell a Tempranillo. Tato Reserva zraje alespoň 12 měsíců v amerických a francouzských dubových sudech, které dávají vínu komplexnost a eleganci.

BB-CJ-RES
pino doncel 12 meses
430 Kč

Toto unikátní cuvée (Monastrell a Syrah) zraje minimálně 12 měsíců ve vybraných francouzských a amerických sudech. Harmonické a plné víno s dlouhou dochutí.

BB-PD-12
divus
Divus
Skladem
546 Kč

Víno pro speciální momenty. Vyrobené z odrůdy Monastrell z nadmořské výšky až 700 m, zrající na nových francouzských barikových sudech.

BB-DIV
bleda magnum
604 Kč

Víno Pino Doncel Black je cuvée zrající 5 měsíců v barikovém sudu. Díky ležení v lahvi Magnum zde najdeme příjemně nazrálé tóny. Dárková krabice s logem vinařství...

BB-PD-BMGN

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz