OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Vína z oblasti Weinviertel DAC

Weinviertel (česky Vinná čtvrť) je historické území na severovýchodě Dolního Rakouska. Na východě hraničí řekou Moravou se Slovenskem, na severu s Moravou (z větší části na řece Dyji). Západní hranici tvoří hřeben Manhart Berg. Na jihu sahá až k Vídni. Tento úrodný, lehce zvlněný region je nejstarší kulturní zemědělskou krajinou ve střední Evropě. Ještě dnes o tom svědčí 7000 let staré archeologické nálezy.

Oblast Weinviertel je to pravé místo pro milovníky vína, ale také pro ty, kteří si chtějí odpočinout od stresujícího velkoměstského života. V tomto největším vinařském regionu Rakouska, se točí téměř vše kolem vína. Na více než 16 500 hektarech se vyrobí třetina všech rakouských vín. Zrají tu do té nejlepší podoby nejen Veltlínské zelené jako typická odrůda regionu s pepřovým nádechem, ale také elegantní Chardonnay a Rulandské bílé. Pěstují se zde také výtečná červená vína, jako jsou Zweigeltrebe a Modrý Portugal. Podél 400 km dlouhé vinařské cesty Weinstraße Weinviertel lze nalézt bezpočet vinařství, kde lze vína ochutnat.
Tato cesta se dělí do tří úseků: Západní – Westliches Weinviertel s metropolí vína, městem Retz, mezi Manhartsbergem a Leiser Bergen Veltliner Land (země Veltlínského) kolem vinařských center Poysdorf, Falkenstein a Herrnbaumgarten Jižní – Südliches Weinviertel, kde trasa končí v Langenzersdorfu, Bismabergu a Hagenbrunnu a bezprostředně navazuje na vinařskou oblast na severu Vídně.

weinviertel GALERIE

Se zavedením označení DAC (Districtus Austriae Controllatus) přistoupila oblast Weinviertel jako první v Rakousku k vyznačení původu a odrůdy vína. Typickou odrůdou je Weinviertel (Veltlínské zelené) se svým pepřovým nádechem (Pfefferl), suché víno s kořenně ovocnou chutí a vysokou kvalitou, které nyní může hrdě označit svůj původ Weinviertel DAC.

Mezi oblíbená vína z oblasti Weinviertel patří například značky Taubenschuss nebo Weingut Ernst Zimmerl.

Nejprodávanější

8 položek celkem
víno taubenschuss welschriesling rakouské
285 Kč

Šťavnatý Vlašák z Poysdorfu. Ovocné víno s příjemnou kyselinkou. Výborně se hodí k lehkým jídlům jako jsou saláty a předkrmy nebo jen jako aperitiv.  

TB-WR
víno taubenschuss gruner veltliner classic rakouské
299 Kč

Grüner Veltliner neboli Veltlínské zelené typické pro okolí Poysdorfu. Toto víno je svěží, živé a nabádá k dalšímu pití.  

TB-GVC
víno taubenschuss gruner veltliner weisser berg rakouské
354 Kč

Velmi suchý Veltlín ze starší vinice Ried Weisser Berg, nesoucí ochrannou známkou původu Weinviertel DAC. Výborně se hodí k tradiční rakouské domácí kuchyni.  

TB-GVWB
víno taubenschuss riesling rakouské
354 Kč

Šťavnaté, křupavé a velmi dobře strukturované víno - tedy silné a plné, ale zároveň jemné a lehce pitelné. Na nose tóny zahradního ovoce.  

TB-RIE
víno taubenschuss weissburgunder rakouské
354 Kč

Suchý, komplexní, svěží a aromatický Weissburgunder. V chuti bylinné tóny, s jemným dotekem medu, lehce minerální. Víno je lehké a velmi dobře se pije.  

TB-WB
víno taubenschuss sauvignon reserve rakouské
474 Kč

Sauvignon Blanc Reserve je krémové, plné a komplexní víno, které si užijete jen tak, nebo lze kombinovat k výraznějším předkrmům, jako jsou třeba foie gras.  

TB-SBR
víno taubenschuss gruner veltliner ried tenn reserve rakouské
506 Kč

Zraje v akátových sudech a díky tomu je víno zakulacené a elegantní s výraznými tóny medu a bylin. Jemné a kořeněné, větší tělo a příjemná kyselinka.  

TB-GVRT
víno taubenschuss gv mx ar rakouské
861 Kč

Víno s jedinečným charakterem a podmanivou chutí. Strukturované, kořenité, šťavnaté a krémové s dlouhou dochutí. Velké víno, u kterého se tají dech.  

TB-GVRES
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz