PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ 10:00 - 16:00

Baskicko

Nejprodávanější

Zapiain sidra
Původně: 163 Kč
119 Kč
1 položek celkem
Zapiain sidra
119 Kč

Sidra je nízkoalkoholický (6%) přírodní jablečný nápoj bez konzervačních látek, neobsahuje ani žádnou přidanou síru.

SID-G

Baskicko omývá na severu Biskajský záliv a sdílí kratičkou hranici s Francií, na východě sousedí s Navarrou, na jihu s Riojou, na západě s Kantábrií a Kastilií-Leónem. Členité pobřeží vytváří velmi atraktivní krajinu, kterou oživují elegantní letoviska a půvabné rybářské vesničky; hornaté vnitrozemí nedosahuje příliš velkých výšek. Je to kraj, v němž se mluví prastarým jazykem euskera, jehož původ není dosud objasněn.

Přestože bylo území Baskicka osídleno v dobách prehistorických, první písemné zmínky o něm se objevují až kolem roku 1200. V roce 1700 v době války o dědictví španělské bylo území Baskicka vedle Navarry jediné, které si udrželo svá zvláštní privilegia a své vlastní instituce. Tam někde se možná zrodil jakýsi pocit výjimečnosti, který je u Basků tak silný.

Baskicko GALERIE

Baskicko je zemí horalů, rybářů a v poslední době také turistů. Je proslulé výborným jídlem a obdivovateli her jako je míčová hra pelota a kuželky, které se hrají s velkou oblibou i v nejmenších vesnicích. Severozápadní Baskicko je průmyslovou oblastí. Převažují zde především gotické, barokní a klasicistní památky. Dalším z důvodů častých návštěv je krásná příroda.

Baskicko je proslulé svou kuchyní, vínem (txakoli) a gastronomií obecně, folklórem a tradicemi. Mezi nejčastěji používané suroviny patří ryby, ančovičky, plody moře, hovězí maso, vepřové maso, nejrůznější embutidos (sušené maso, salámky, klobásy), sýry a zelenina. Gastonomie je zde na velmi vysoké úrovni, baskové dbají na používání tradičních a kvalitních produktů ale zároveň se nebojí sledovat současné trendy. Proto v baskicku najdete vysokou koncentraci michelinových restaurací.

Při své návštěvě nezapomeňte zavítat do měst San Sebastián, Bilbao a Vitoria.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení