OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Vína z oblasti Cigales DO

"Malá oblast s velkými víny"
Cigales DO pokrývá 574 km2 ze severu od povodí řeky Duero, podél obou břehů řeky Pisuergy. Průměrná nadmořská výška vinic je 750 metrů nad mořem a oblast zahrnuje část obce Valladolid (statek „El Berrocal“) až po panství Palencia v Dueñas. Pod Cigales DO spadá 8 obcí (Cigales, Corcos, Cubillas de Santa Marta, Dueñas, Fuensaldaña, Mucientes, Trigueros, Valoria la Buena) a pouze asi 30 vinařství.

Označení původu Cigales DO vstoupilo v platnost v roce 1991, ale jeho relativní mládí je zavádějící, protože existují dokumentární důkazy z 10. století o vinicích v různých obcích hrabství, jako jsou Cubillas a Corcos.

Cigales GALERIE 

Prvními osadníky v kraji byli Vakejové (keltský kmen), které si ve 2. století př. n. l. podrobili Římané, po nichž následovaly invaze germánských barbarských kmenů a Arabů. „Reconquista“ katolické monarchie přivedla lidi z jiných regionů, jejichž krevní linie se mísila s krevní linií izolovaných skupin, které přežily opakované invaze, což pomohlo rozvinout dnešní populaci.
Důkazy o slavné minulosti regionu lze stále vidět a jeho města jsou poseta četnými hrady, jako je Trigueros del Valle, Fuensaldaña a Mucientes, kde kdysi žila „šílená“ Joanna Kastilská.

Jak doba pokročila, začaly se vedle těchto sídel rozšiřovat vinice, většinou ve vlastnictví klášterů, které víno využívaly jak při svých rituálech, tak i pro soukromou spotřebu.
Vína Cigales se stala velmi známá jak ve Španělsku, tak v zahraničí. Když fyloxera zdecimovala francouzské vinice, byla réva z Cigales poslána až do Bordeaux, aby je nahradila. Tato vinařská oblast byla tak důležitá, že do roku 1888 produkovala přes 15 milionů kilogramů hroznů.

Dne 29. září 2011 byla regulačním úřadem zveřejněna vyhláška, která schvaluje nové nařízení pro označení původu vín Cigales. Toto nařízení povoluje výrobu bílých, šumivých a sladkých vín po několika letech experimentů, které potvrdily kvalitu vín vyrobených v Cigales. Experimentální odrůdy Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah se také používají jako doplňky k hlavním odrůdám, jmenovitě Tempranillo, spolu s Garnachou a bílými odrůdami Viura, Albillo a Verdejo, které mají velmi úzký vztah k našim historickým odrůdám a vyhlášeným růžovým.

Regionální trh se zaměřuje na provincie Valladolid, Palencia, Segovia a Salamanca. V roce 1992 se vína Cigales začala prodávat v některých evropských zemích, především v Belgii, Německu a Nizozemsku. V roce 1996 začaly Spojené státy kupovat vína Cigales. 

Vinařství z Cigales DO začala exportovat v roce 1995 díky zvýšené produkci z nových výsadeb. Tím začalo hledání zahraničních trhů, které v roce 2009 dosáhlo celkového ročního exportu 1 618 818 lahví. Vývoz směřuje především do zemí Evropské unie, ale také do Spojených států amerických.

José-Félix Lezcano León z vinařství Bodegas Lezcano-Lacalle je zakladatelem regionu Cigales s chráněným označením původu DO.

 

Nejprodávanější

víno Lezcano Lacalle Maudes španělské
 
480 Kč
víno lezcano lacalle maudes magnum španělské
 
1 048 Kč
víno lezcano lacalle reserva magnum španělské
 
1 633 Kč
víno Lezcano Lacalle DU Reserva španělské
Lezcano-Lacalle DÚ
Skladem
LL-DU
 
1 599 Kč
víno Lezcano Lacalle Reserva španělské
 
814 Kč
5 položek celkem
víno Lezcano Lacalle Maudes španělské
Tip
480 Kč

Lahodná Crianza ze stále více populární oblasti Cigales DO. Dobře vyvážené a velmi koncentrované víno s dominantní chutí černého ovoce.   

LL-MAU
víno Lezcano Lacalle Reserva španělské
814 Kč

První víno Reserva, které bylo nalahvované v oblasti Cigales DO! Plné a skvěle vyvážené s dlouhotrvajícím koncem. Víno, které si zamilujete od prvního napití.  

LL-RES
víno lezcano lacalle maudes magnum španělské
1 048 Kč

Lahodná Crianza ze stále více populární oblasti Cigales DO v lahvi magnum. Dobře vyvážené a velmi koncentrované víno s dominantní chutí černého ovoce.   

LL-MAU-MGN
víno Lezcano Lacalle DU Reserva španělské
1 599 Kč

Skvělá Reserva DÚ je vrcholným projektem vinařství. Plné víno s velkým potenciálem k archivaci. Doporučujeme ale ochutnat ihned, jako Domácí Úkol ;)  

LL-DU
víno lezcano lacalle reserva magnum španělské
1 633 Kč

Plné a skvěle vyvážené s dlouhotrvajícím koncem. Víno, které si zamilujete od prvního napití. Praktická velikost lahve magnum pro příjemné večery.  

LL-RES-MGN
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz