OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lezcano-Lacalle DÚ

Kód: LL-DU
1 599 Kč
Skladem

Skvělá Reserva DÚ je vrcholným projektem vinařství. Plné víno s velkým potenciálem k archivaci. Doporučujeme ale ochutnat ihned, jako Domácí Úkol ;)

 

hovězí masozvěřinasýry s modou plísnídezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Lezcano-Lacalle DÚ Reserva

70 % Tempranillo + 30 % Merlot
Alc. : 15 % obj.

Lezcano a Lacalle jsou příjmení rodiny, která založila stejnojmenné vinařství v roce 1991. Písmena „DÚ“ pak znamenají „dos“ (dvě) nebo „doble“ (dvojitý). Což vyjadřuje 2 fermentace, 2 vinné odrůdy, 2 roky zrání na sudu a 2 roky na lahvi. DÚ Reserva je vrcholným projektem tohoto vinařství.
Víno pochází ze starých vinic (60-70 let) ve vysoké nadmořské výšce více než 830 m. Půda je zde vápenitá a velmi kamenitá. Hrozny se sklízí pouze ručně. Vyrábí se v limitované produkci, pouze asi 2.300 lahví. Víno zraje 30-36 měsíců na barikovém sudu, v Lezcano-Lacalle používají sudy z amerického Missouri dubu, v případě DÚ nové sudy. Poté ještě víno odpočívá minimálně 18-24 měsíců na lahvi, než jde do prodeje.

Velmi intenzivní, granátově červená barva. Ve vůni najdeme teplé tóny vařeného lesního ovoce a koření. Velmi lahodné, měkké a široké na patře, přítomnost minerality a toastovinky díky zrání na sudu. Plné a skvěle vyvážené. V dlouhém závěru se opět objevují tóny černého ovoce a koření. Víno s velkým potenciálem, vhodné k archivaci. Doporučujeme ale ochutnat ihned, jako „Domácí Úkol“ ;)

Velmi se hodí k sofistikovaným pokrmům z červeného masa, pečené zvěřině ale i sýrům s modrou plísní nebo čokoládovým dezertům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Cigales (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2015
Odrůda: Merlot, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Lezcano-Lacalle a naše nabídka vín

lezcano logo

Bodegas Lezcano-Lacalle se nachází v bývalém království, oblasti Castilla y León na severozápadě Španělska. Konkrétně v historickém středověkém městě Trigueros del Valle, asi 30 km severně od města Valladolid. Vinařství založila rodina Lezcano-Lacalle v roce 1991 v prostorách, kde našli starý podzemní lis a kde výroba vína probíhala více než před 200 lety. Hned z první sklizně již bylo víno klasifikováno jako Reserva, jako první svého druhu v Cigales DO, Lezcano-Lacalle je tedy průkopníkem velkých vín v tomto regionu.

Lezcano - Lacalle

José-Félix Lezcano León byl zakladatelem regionu Cigales s chráněným označením původu DO. V roce 1991 to byl on kdo shromáždil místní vinaře, sjednotil tento region a stal se také prvním prezidentem. Ve stejné době ukončil enologické studium jeho syn Félix Lezcano Lacalle. Ten se fascinován studiem a vinařským životem přestěhoval do Trigueros del Valle a spolu s otcem založili vinařství. Jako první začali kromě odrůdy Tempranillo pěstovat také odrůdu Merlot a vyrábět kvalitní víno typu Reserva pod značkou Lezcano-Lacalle. Vlastní vinice se nachází v bájném Pago de Valdeátimave výšce více než 830 m nad mořem, na převážně štěrkovém podloží. Klima je zde kontinentální, s velkými výkyvy teplot, silnými větry a slabými dešťovými srážkami. V těchto výjimečně drsných podmínkách se ovšem rodí hrozny překvapivé kvality a vznikají nezapomenutelná vína.

Ve vinařství se vyrábí vína pouze z hroznů odrůdy Merlot a Tempranillo, z vinic starších 25 let. Celou nabídku tvoří 3 moderní a exkluzivní vína – Maudes, Lezcano-Lacalles Reserva a DÚ Reserva. Zrání probíhá v barikových dubových sudech, dle typu 12 až 30 měsíců. Vína plná kultury, která vyjadřují historii této krajiny a legendárních vinic.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CIGALES

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz