OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Sarría Reserva

Kód: SAR-RES
Značka: Sarría
392 Kč
Skladem

Reserva pro všechny milovníky odrůdy Cabernet Sauvignon. Zrála 24 měsíců na bariku. Velmi plné, komplexní víno s dlouhou dochutí.

 

hovězí masozvěřina

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorio de Sarría Reserva

90% Cabernet Sauvignon, 10% Graciano
Alc.: 14,5 % obj.

Hrozny pochází z vinic starých min. 25 let z lokality Puente la Reina. Jejich sklizeň je prováděna z části mechanicky a z části manuálně. Fermentace se provádí v tancích z nerezové oceli po dobu 15 dní při teplotě 28 °C. Víno poté zraje 24 měsíců v americkém a francouzském dubovém sudu (stáří 1-2 roky). Následně víno dozrává minimálně jeden rok v lahvi.

Barva: Intenzivní, granátově červená
Vůně: Aroma tmavého ovoce, s tóny pečiva, toastovinky s náznakem vanilky a koření.
Chuť: Silné a mohutné tělo, silné na patře s dlouhotrvajícím koncem.

Teplota podávání je 16-18 °C. Hodí se ke grilovanému červenému masu nebo pernaté a jiné zvěřině.

MUNDUS GOLD   penin 89

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2017
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Graciano
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Sarría a naše nabídka vín

senorio-de-sarria

Přestože vinařství Señorío de Sarría bylo založeno až v roce 1953, historie ukazuje, že tato země byla využívána pro pěstování vinné révy po mnoho staletí. Señorío de Sarría se nachází v Puente la Reina, v srdci poutníků cestujících do Santiaga. Tato oblast nabízí vynikající klima a půdní podmínky umožňující zpracovávání vysoce kvalitních vín. Na svazích je rozprostřeno 110 ha nejrůznějších odrůd vinné révy. Čelně ke slunci jsou na stranách Sierra del Perdon, Olite a Corella. Každá vinice, rostlina či jednotlivý proces dostává vynikající péči a zvláštní pozorování, aby se hned od začátku rodila skvělá vína. 

Sarria

Pro výrobu červených vín se nejčastěji používají odrůdy Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Cabernet Sauvignon a Merlot. Garnacha se používá pro růžové víno a mladé červené - Roble. Pro bílé víno pak odrůda Chardonnay. Každá z těchto odrůd byla pečlivě vybrána a pěstována v nejvhodnějším místě s dostatkem světla, vlhkosti a s vyváženými teplotními podmínkami.

Stáří vinic zaručuje vynikající kvalitu hroznů: Více než 50 let Garnacha, Graciano, Tempranillo a Mazuelo, více než 20 let: Merlot, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz