OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Sarría Gran Reserva

Kód: SAR-GR
Značka: Sarría
602 Kč
Skladem

Víno typu Gran Reserva, které zrálo dlouhých 36 měsíců na barikovém sudu. Díky zastoupení odrůdy Merlot má kulaté, čokoládové a sametové tóny v dochuti.

 

hovězí masozvěřinahoubyzrající (aromatické) sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorio de Sarría Gran Reserva

70% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot
Alc.: 14% obj.

Hrozny pochází z vinic starých 25 let z lokality Puente la Reina. Jejich sklizeň je prováděna z části mechanicky a z části manuálně. Fermentace se provádí v tancích z nerezové oceli po dobu 15 dní při teplotě 28°C. Víno poté zraje 36 měsíců ve francouzském a americkém dubovém sudu o stáří 1-3 roky. Následně víno dozrává minimálně 2 roky v láhvi.

Barva: Hluboká, třešňově červená.
Vůně: Intenzivní aroma tmavého ovoce, skořice, vanilky a pečiva na minerálním pozadí
Chuť: Plná s příjemným tělem, kulaté a elegantní s náznakem balsamica a koření. Víno s dlouhotrvajícím sametovým koncem.

Teplota podávání je 16-18 °C. Doporučujeme ke grilovanému červenému masu, zvěřině, houbám či vyzrálým sýrům.

penin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Gran Reserva
Ročník: 2014
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Sarría a naše nabídka vín

senorio-de-sarria

Přestože vinařství Señorío de Sarría bylo založeno až v roce 1953, historie ukazuje, že tato země byla využívána pro pěstování vinné révy po mnoho staletí. Señorío de Sarría se nachází v Puente la Reina, v srdci poutníků cestujících do Santiaga. Tato oblast nabízí vynikající klima a půdní podmínky umožňující zpracovávání vysoce kvalitních vín. Na svazích je rozprostřeno 110 ha nejrůznějších odrůd vinné révy. Čelně ke slunci jsou na stranách Sierra del Perdon, Olite a Corella. Každá vinice, rostlina či jednotlivý proces dostává vynikající péči a zvláštní pozorování, aby se hned od začátku rodila skvělá vína. 

Sarria

Pro výrobu červených vín se nejčastěji používají odrůdy Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Cabernet Sauvignon a Merlot. Garnacha se používá pro růžové víno a mladé červené - Roble. Pro bílé víno pak odrůda Chardonnay. Každá z těchto odrůd byla pečlivě vybrána a pěstována v nejvhodnějším místě s dostatkem světla, vlhkosti a s vyváženými teplotními podmínkami.

Stáří vinic zaručuje vynikající kvalitu hroznů: Více než 50 let Garnacha, Graciano, Tempranillo a Mazuelo, více než 20 let: Merlot, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz