OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Sarría Viñedo UNO Crianza

Kód: SAR-CVU
Novinka
Značka: Sarría
388 Kč
Skladem

Nový přírůstek do rodiny Sarría. Víno odrůdy Garnacha z více než 60 let starých vinic, jimiž prochází poutní stezka Camino de Santiago.

 

hovězí masozvěřinahoubydezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorío de Sarría - VIÑEDO UNO Crianza de Garnacha

100% Garnacha ze starých vinic
Alc.: 14,5 % obj.

Toto víno pochází z vinice usedlosti Señorío de Sarría, která se nachází v kouzelné přírodě protknuté historií. Areál vinařství přímo protíná poutní stezku Camino de Santiago, a vinice zde rostou v souladu s bohatou florou a faunou. Ideální a klidné místo pro vznik a zrání skvělých vín.
Vinice pro víno Garnacha VIÑEDO UNO je starší než 60 let, leží v nadmořské výšce 450 m, a veškerá sklizeň zde probíhá ručně. Fermentace probíhá v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou po dobu 15 dnů. Následně víno zraje po dobu 9 měsíců v barikových sudech z francouzského dubu Allier (1 rok starých). Víno poté ještě odpočívá několik měsíců na lahvi, než jde do prodeje.
Sytá, třešňově červená barva s granátovým ráfkem. Intenzivní aroma zralého červeného ovoce s jemnými lesními, herbálními a balzamikovými tóny v kombinaci s tóny pražení. Dokonalá chuť na patře kombinující květinové tóny s černým ovocem. Elegantní a komplexní na patře s hedvábnou a minerální dochutí, velmi dobře integrované taniny.

Velmi se hodí k červenému grilovanému masu, dušeným pokrmům, zvěřině, pokrmům s houbami a lanýži. Dobře se také kombinuje s dezerty s hořkou čokoládou. Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C.

james suckling 93  mundus silver

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2019
Odrůda: Garnacha
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Sarría a naše nabídka vín

senorio-de-sarria

Přestože vinařství Señorío de Sarría bylo založeno až v roce 1953, historie ukazuje, že tato země byla využívána pro pěstování vinné révy po mnoho staletí. Señorío de Sarría se nachází v Puente la Reina, v srdci poutníků cestujících do Santiaga. Tato oblast nabízí vynikající klima a půdní podmínky umožňující zpracovávání vysoce kvalitních vín. Na svazích je rozprostřeno 110 ha nejrůznějších odrůd vinné révy. Čelně ke slunci jsou na stranách Sierra del Perdon, Olite a Corella. Každá vinice, rostlina či jednotlivý proces dostává vynikající péči a zvláštní pozorování, aby se hned od začátku rodila skvělá vína. 

Sarria

Pro výrobu červených vín se nejčastěji používají odrůdy Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Cabernet Sauvignon a Merlot. Garnacha se používá pro růžové víno a mladé červené - Roble. Pro bílé víno pak odrůda Chardonnay. Každá z těchto odrůd byla pečlivě vybrána a pěstována v nejvhodnějším místě s dostatkem světla, vlhkosti a s vyváženými teplotními podmínkami.

Stáří vinic zaručuje vynikající kvalitu hroznů: Více než 50 let Garnacha, Graciano, Tempranillo a Mazuelo, více než 20 let: Merlot, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz