OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Vína z oblasti Nahe

Vinařská oblast Nahe je pojmenována po řece, jež se líně vine údolími mezi zalesněnými svahy pohoří Hunsrück na své cestě k soutoku s Rýnem ve městě Bingen. Jde o poklidnou krajinu posetou vinicemi, sady a lukami, v níž se tu a tam tyčí skaliska a podivuhodné skalní útvary.
Vinařství v oblasti Nahe a jejích přítoků Glanu a Alsenz má tradici 2000 let. Vrchy pohoří Hunsrück je chrání před chladnými větry a příznivé teploty s množstvím slunečního svitu a malým množstvím srážek vytváří v tomto malebném údolí vynikající podmínky pro pěstování révy.

Nahe GALERIE

Vyjímečná oblast, obklopená oblastmi Mosel, Rheinhessen a Rheingau. Malé území s velmi pestrou směsicí půd (štěrk, jíl, čedič, červená břidlice či vulkanické podloží) a osobitým mikroklimatem. Strmé lokality s podložím sopečných nebo zvětralých hornin a ty s červenou, jílovitou břidlicí jsou předurčeny pro elegantní, pikantní ryzlinky s mimořádnou vytříbeností a lehkou kořenitostí.
Při poznávání vín oblasti Nahe přijde vhod množství slavností vína na vinařské stezce Nahe (Naheweinstraße), z nichž většina se koná v letních měsících. Každý, kdo okusí doušek tohoto blyštivého moku, pozná svěží ovocitost, jemnou kyselinku, minerální tóny a plná aromata místních vín. Není divu, že Nahe je tajným tipem mnoha znalců a skutečnou perlou jihozápadu.

Mezi oblíbená vína z oblasti Nahe patří například značka Weingut K.H. Schneider.

Nejprodávanější

7 položek celkem
schneider riesling halbtrocken
Novinka
304 Kč

Typický Riesling z Nahe, který vyniká svojí svěžestí a mineralitou. Skvělý balanc mezi zbytkovým cukrem a kyselinou.  

SCH-R-HTR
schneider riesling trocken
Novinka
325 Kč

Všechny druhy půd z Nahe v jedné lahvi! Svěží, typický a skvěle pitelný Riesling s dobrou strukturou a mineralitou.  

SCH-R-TR
schneider riesling kabinett süss
Novinka
387 Kč

Svěže sladký Riesling z top vinic Felsenberg a Königsfels. Chuť je vyvážená a díky přírodnímu cukru a kyselině příjemně šťavnatá, s minerální dochutí.  

SCH-S-KAB
schneider riesling vulkanstein
Novinka
474 Kč

Tento Riesling pochází z top Grand Cru vinic Felsenberg a Königsfels. Půda obsahuje vulkanické horniny, které podporují jeho specifické aroma a chuť.  

SCH-TR-VUL
schneider riesling felsenberg spätlese
Novinka
523 Kč

Víno z ikonické vinice Gosse Lage Felsenberg. Excelentní, velmi elegantní a odrůdový sladký Riesling s čistým a minerálním závěrem.  

SCH-S-SP
schneider riesling marbach
Novinka
708 Kč

Riesling z kamenité single vinice Marbach, která mu zajišťuje velké tělo a mineralitu. Víno s velkým a výjimečným potenciálem ke zrání v lahvi.  

SCH-TR-MAR
schneider riesling königsfels
Novinka
776 Kč

Riesling ze zapomenuté vinice Königsfels, která je jednou z nejrespektovanější vinic v Nahe. Plné víno s dlouhou dochutí a typickým slaným závěrem.  

SCH-TR-KON
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz