OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

K.H. Schneider Felsenberg Riesling Spätlese süss

Kód: SCH-S-SP
532 Kč
Skladem

Víno z ikonické vinice Grosse Lage Felsenberg. Excelentní, velmi elegantní a odrůdový sladký Riesling s čistým a minerálním závěrem.

 

zrající (aromatické) sýrydezertysýry s modou plísní

Detailní informace

Detailní popis produktu

K.H. Schneider - Felsenberg Riesling Spätlese süss

100% Riesling
Alc.: 9 % obj.
Zbytkový cukr: 63,8 g/l
Kyseliny: 9 g/l

Vinice Felsenberg Grosse Lage leží v nejpozoruhodnější části Nahe. Jižně položená vinice je téměř černá, s vulkanickou horninou (rhyolit) a stoupá s 50-60 % sklonem až k pásu skály, která chrání vinici Felsenberg před silnými větry. Půda obsahuje hodně zvětralých hornin, díky kterým je kyprá a dobře provzdušněná. Dobré půdně-klimatické podmínky, jako je dobrá výhřevnost půdy a dobře chráněná lokalita, podporují včasnou vegetaci a prodlužují období zrání hroznů. Vysoký obsah kamenů v půdě zajišťuje její dobrou drenáž. Vinice také obsahují porphyry a kamenitý štěrk. Hrozny, ze kterých bylo vyrobeno toto víno, pocházejí z nejlepších tratí Grand Cru vinice Felsenberg v Schlossböckelheimu. Hrozny byly ručně sklízeny od konce října 2018 a obsahovaly malý podíl hroznů zasažených ušlechtilou plísní Botrytis. Fermentace probíhala v nerezových tancích, spontánně za pomocí divokých kvasinek. Víno dlouho zrálo na kvasničních kalech a bylo lahvováno v květnu 2019.

Velice elegantní sladký Riesling s velmi výrazným aroma lesního ovoce, v chuti dominuje mineralita nad sladkostí. Velice odrůdový a čistý závěr.

Skvěle se hodí k párování s výraznými sýry, sýry s modrou plísní, dezertům. Doporučená teplota podávání je 6-8 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Nahe (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Sladké
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství K.H. Schneider a jejich minerální Rieslingy

weingut-schneider 

Toto rodinné vinařství německé oblasti Nahe bylo založeno v roce 1956 Karlheinzem Schneiderem. Bernd Schneider a jeho manželka Marion vedou vinařství od roku 1999. Po dokončení studií v Heilbronnu, praktických zkušenostech na Novém Zélandu a ve vinařství Wagner-Stempel se do společnosti připojil jejich syn Andi, který je zodpovědný za výrobu vína. Jeho bratr Christoph se vyučil vinařem a také pracuje ve vinařství. Vína K.H. Schneider dosahují každoročně vysokých bodových hodnocení (až 97b!) od prestižních kritiků, jako je např. James Suckling či Falstaff.

K.H. Schneider

Jejich vinice se nacházejí v lokalitách Bad Sobernheim Marbach a Domberg (60% strmé svahy), kde půdu tvoří červený jíl s vysokým obsahem kamenů, částečně proložený břidlicí. V roce 2011 přibylo 0,9 hektaru Ryzlinku rýnského v Schlossböckelheimu, včetně pozemku na Felsenbergské porfyrové zvětralé vulkanické půdě. V roce 2017 bylo portfolio lokalit doplněno o 0,6 hektaru strmých svahů v Schlossböckelheimer Königsfels. V portfoliu BONOViNO najdete vína právě odrůdy Riesling z různých lokalit, od suchých až po sladké.


 

→ PŘEJÍT DO NAHE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz