OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Chaves Cinco Islas Albariño

Kód: CHV-CI
Novinka
458 Kč
Skladem

Cinco Islas je intenzivní víno s výraznými a věrnými odrůdovými vlastnostmi, a výrazně atlantickým charakterem.

 

ryby plody moře pasta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chaves - Cinco Islas

100% Albariño
Alc.: 13 % obj.

Intenzivní víno s výraznými a věrnými odrůdovými vlastnostmi, a výrazně atlantickým charakterem. Pěstuje se na kopci ve výšce 100 m nad mořem a po celý den přijímá mořský vánek a přímé sluneční paprsky. Z této vynikající parcely se vybírají ty nejlepší šarže pro vznik jedinečného vína Cinco Islas. Design na etiketě vyobrazuje námořní mapu s ústími řek, kde réva roste a také termosenzitivní symbol majáku, který nám dá vědět, kdy je víno optimálně nachlazené na pití (symbol zmodrá).
Toto víno bylo oceněno zlatou medailí Grand Bacchus de Oro v mezinárodní soutěži Concurso Internacional de Vinos Bacchus. Cinco Islas vyhrálo v konkurenci dalších 1747 přihlášených vín.

Víno zlatožluté barvy se světle zelenkavými odlesky. Na nose dobře aromatické, s intenzivní vůní zralého ovoce a známkami citrusových plodů. V ústech plné, skvěle vyvážené s tóny zeleného ovoce a typickou slaností. Výrazně odrůdové, minerální Albariño, které vás hned po prvním napití přenese na pobřeží atlantského oceánu.

Díky slané dochuti se skvěle kombinuje s jakýmkoliv druhem ryb a mořských plodů, zejména těch syrových (ústřice, tartar) nebo s rychlou tepelnou úpravou, jako jsou slávky či Almejas. Doporučujeme podávat při teplotě 10-12 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Albariño
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Chaves a naše nabídka vín

chaves logo

Vinařství Chaves založil roku 1955 na nejzápadnějším konci keltského atlantického koridoru v Galicii José Chaves.

V roce 1986 bylo vinařství jedno z prvních, kdo uvedl na trh vína s označením „zemské víno“, zaručující původ z odrůdy Albariño del Salnés. Po tomto úspěchu aktivně pomáhali při vytváření uznávaného označení původu DO Rías Baixas. Dnes jsou hrdí na to, byli registrovaní jako 2. v pořadí ze všech vinařství regionu. Od té doby pokračuje v tradici již 3. generace.

 „Víme, že dosáhnout úspěchu je možné, pouze s oddaností práci. Našim zákazníkům chceme představit to nejlepší, co přichází z naší země, z toho, co je schopna vytvořit.“

Chaves

Údolí Val do Salnés se ukázalo jako jedinečné místo pro pěstování odrůdy Albariño a to díky vysokému počtu hodin slunečního svitu, suché zemi a v neposlední řadě také díky know-how předků.

Symbolické víno Castel de Fornos je pojmenováno po první vinici vinařství, která se nachází na svahu mezi obcemi Ribadumia a Cambados, právě v oblasti Fornos. Předkové nazývali suchý a kamenitý terén optimální pro pěstování Albariño „hradem“ (castel). Na základě toho se zrodil název Castel de Fornos.

Další 2 hektary půdy má vinařství v A Modia. Vinice leží na pozemcích staré radnice v Cambadosu, kde neustále svítí slunce díky jejich dokonalé jižní orientaci. Zde réva silně přijímá vlivy mořského vánku v zálivu Arousa. Nádherné topografické a klimatické podmínky, stejně jako pečlivé sledování nutričního stavu půdy a rostliny, nabízejí vynikající sklizně s nepřekonatelnou kvalitou.

Vinařství se snaží o zodpovědné využívání přírodních zdrojů, proto je využíván matolinový kompost k úpravě půdy, čímž je dosaženo uzavření koloběhu živin.


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz