OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Chaves Castel de Fornos Magnum

Kód: CHV-CDF-MGN
Novinka
841 Kč
Skladem

Vlajková loď rodiny Chaves nese jméno po první založené vinici, která se nachází na svahu Fornos, v místě, kde se pěstují nejlepší hrozny Albariño.

ryby plody moře pasta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chaves - Castel de Fornos Magnum 1,5 l

100% Albariño
Alc.: 13 % obj.

Vlajková loď rodiny Chaves nese jméno po první založené vinici, která se nachází na svahu Fornos. Jde o místo, kde se pěstují nejlepší hrozny Albariño. Předkové rodiny nazývali místní kamenitou suchou zemi Castel (hrad), odtud tedy Castel de Fornos.
Toto Albariño se vyrábí tradičním způsobem ze šťávy z prvního lisování, aby se co nejvíce zachovalo aroma hroznů. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě 16 °C, aby byly zachování výjimečné organoleptické vlastnosti hroznů.

Čistá a jasná, zářivě žlutá barva se zelenkavými odlesky. Dobrá aromatická intenzita připomínající bílé květy (gardénie, květy pomeranče), jablka, hrušky a citrusové plody.
Měkké a lahodné v ústech, stejně jako ve vůni s tóny citrusového a zahradního ovoce. Navíc ještě doplněno o minerální tóny. Dobře vyvážené víno s osvěžující kyselinkou a jemnou, dlouhou dochutí.

Toto chuťově bohaté víno se fantasticky kombinuje s čerstvými plody moře, např. grilovanými škeblemi Navajas. Doporučujeme podávat při teplotě 10-12 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Albariño
Objem: 1,5 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Chaves a naše nabídka vín

chaves logo

Vinařství Chaves založil roku 1955 na nejzápadnějším konci keltského atlantického koridoru v Galicii José Chaves.

V roce 1986 bylo vinařství jedno z prvních, kdo uvedl na trh vína s označením „zemské víno“, zaručující původ z odrůdy Albariño del Salnés. Po tomto úspěchu aktivně pomáhali při vytváření uznávaného označení původu DO Rías Baixas. Dnes jsou hrdí na to, byli registrovaní jako 2. v pořadí ze všech vinařství regionu. Od té doby pokračuje v tradici již 3. generace.

 „Víme, že dosáhnout úspěchu je možné, pouze s oddaností práci. Našim zákazníkům chceme představit to nejlepší, co přichází z naší země, z toho, co je schopna vytvořit.“

Chaves

Údolí Val do Salnés se ukázalo jako jedinečné místo pro pěstování odrůdy Albariño a to díky vysokému počtu hodin slunečního svitu, suché zemi a v neposlední řadě také díky know-how předků.

Symbolické víno Castel de Fornos je pojmenováno po první vinici vinařství, která se nachází na svahu mezi obcemi Ribadumia a Cambados, právě v oblasti Fornos. Předkové nazývali suchý a kamenitý terén optimální pro pěstování Albariño „hradem“ (castel). Na základě toho se zrodil název Castel de Fornos.

Další 2 hektary půdy má vinařství v A Modia. Vinice leží na pozemcích staré radnice v Cambadosu, kde neustále svítí slunce díky jejich dokonalé jižní orientaci. Zde réva silně přijímá vlivy mořského vánku v zálivu Arousa. Nádherné topografické a klimatické podmínky, stejně jako pečlivé sledování nutričního stavu půdy a rostliny, nabízejí vynikající sklizně s nepřekonatelnou kvalitou.

Vinařství se snaží o zodpovědné využívání přírodních zdrojů, proto je využíván matolinový kompost k úpravě půdy, čímž je dosaženo uzavření koloběhu živin.


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz