OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Thanisch Riesling Auslese ***

Kód: TH-AUS3
Značka: Thanisch
832 Kč
Skladem

Unikátní víno, které vzniklo selekcí vysoce zralých hroznů s botrytidou. V chuti velmi šťavnaté, zralé ovoce, výrazná kyselinka a ušlechtilá sladkost.

 

husí a kachní speciality_1paté

Detailní informace

Detailní popis produktu

Thanisch Riesling Auslese ***

100% Riesling
Alkohol: 7,5 % obj.
Cukr: 115,5 g, kyselina: 11,1 g

Hrozny použité pro výrobu tohoto vína pochází z vinic s břidlicovým podložím s obsahem kamenů ve sklonu 80 %. Nízký výnos a selekce vysoce zralých hroznů s botrytidou.

Charakteristická hloubka, minerální aroma a fascinující jemně sladké tóny broskví, ananasu, grapefruitu a meruňky v kombinaci s mohutnými břidlicovými tóny. V chuti velmi šťavnaté a zralé ovoce. Výrazná kyselinka a ušlechtilá sladkost v perfektní rovnováze. Velmi energické, krémové a strukturované víno bohaté na extrakty s dlouhou minerální dochutí a ušlechtilou botrytidou.

Ideální doplněk k foie gras či drůbežím terinkám. Doporučujeme podávat při teplotě 9-10 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Mosel (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Sladké
Ročník: 2013
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Thanisch a naše nabídka vín

weingut-thanisch

Vinařství Thanisch a syn je ukázkou moderního vinařství s velkou tradicí. Tradice tohoto vinařství lze vysledovat až do roku 1648. V roce 2001 syn Jörg převzal obchod jeho rodičů a pokračuje jako úspěšná hlava společnosti. Produkují se zde úžasné Rieslingy, které si také sami pěstují na strmých svazích řeky Mosel. Vinohrad leží na jihozápadních strmých svazích a v současné době se rozkládá přibližně na 5 hektarech. Půdy se skládají ze zvětralé břidlice se sklonem až 70%. Kamenné, měkké břidličné půdy dokonale ukládají teplo a zároveň řeka Mosel odráží na vinice světlo jako sluneční reflektor. Sklizně probíhají na konci října.

Thanisch

Vinice se nachází v nejlepší lokalitě "Lieserer Niederberg Helden", kde vyrábí hlavně suchá a polosuchá vína. Elegantně sladké speciality jsou pěstovány v "Brauneberger Juffer" a šťavnatá, jemně ovocná vína v "Bernkastel-Kueser Weisenstein". V zájmu vytvoření minerálních a ovocných vín, je důležité používat jen krásné, zralé hrozny. Ty se sklízejí ručně a ve vybraných sklizních v několika kolech. Klade se také důraz na neustálé ochutnávání hroznů.

 


 

→ PŘEJÍT DO MOSELY

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz