OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Thanisch Riesling Kabinett Feinherb

Kód: TH-KAB-F
Značka: Thanisch
410 Kč
Skladem

Živoucí a neuvěřitelně okouzlující Riesling, který se hodí pro každou příležitost. Výrazná ovocná chuť žlutého ovoce a příjemná mineralita.

 

drůbežzelenina, salátyasijské pokrmy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Thanisch Riesling Kabinett Feinherb

100% Riesling
Alc.: 11 % obj.
Cukr: 17,5 g, kyselina: 8,3 g

Živoucí a neuvěřitelně okouzlující víno zároveň. Elegantní riesling s výraznou ovocnou chutí. Ve vůni můžeme cítit žluté ovoce, jako jsou broskve, meruňky, mirabelky a kdoule. Dokonale vyvážený poměr sladkosti a smetanové jemnosti.

Hodí se k bílému masu, jemné zelenině a k asijské kuchyni. Doporučujeme podávat při teplotě 9-11 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Mosel (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Polosuché
Ročník: 2020
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Thanisch a naše nabídka vín

weingut-thanisch

Vinařství Thanisch a syn je ukázkou moderního vinařství s velkou tradicí. Tradice tohoto vinařství lze vysledovat až do roku 1648. V roce 2001 syn Jörg převzal obchod jeho rodičů a pokračuje jako úspěšná hlava společnosti. Produkují se zde úžasné Rieslingy, které si také sami pěstují na strmých svazích řeky Mosel. Vinohrad leží na jihozápadních strmých svazích a v současné době se rozkládá přibližně na 5 hektarech. Půdy se skládají ze zvětralé břidlice se sklonem až 70%. Kamenné, měkké břidličné půdy dokonale ukládají teplo a zároveň řeka Mosel odráží na vinice světlo jako sluneční reflektor. Sklizně probíhají na konci října.

Thanisch

Vinice se nachází v nejlepší lokalitě "Lieserer Niederberg Helden", kde vyrábí hlavně suchá a polosuchá vína. Elegantně sladké speciality jsou pěstovány v "Brauneberger Juffer" a šťavnatá, jemně ovocná vína v "Bernkastel-Kueser Weisenstein". V zájmu vytvoření minerálních a ovocných vín, je důležité používat jen krásné, zralé hrozny. Ty se sklízejí ručně a ve vybraných sklizních v několika kolech. Klade se také důraz na neustálé ochutnávání hroznů.

 


 

→ PŘEJÍT DO MOSELY

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz