OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Atlantik Albariño

Kód: FIL-ATL
Značka: Fillaboa
330 Kč
Skladem

Svěží, ovocné víno s krásnou mineralitou. Atlantik Albariño krásně odráží místní terroir, které je velmi ovlivněno atlantickým oceánem.

 

rybyplody mořerýžezelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fillaboa - Atlantik Albariño

100% Albariño
Alc.: 12 % obj.

Atlantik Albariño se sklízí na strmých svazích vinic Finca Fillaboa, které ohraničují jižní část řeky Tea a Miño, což je přírodní hranice s Portugalskem. Struktura půdy, kde jsou parcely révy pro Atlantic, je písčitohlinitá, úrodná a produktivní. Alkoholové kvašení se provádí v nerezových tancích při řízené teplotě mezi 14-16 °C. Později je víno ponecháno v depozitu na jemných kalech po dobu nejméně 4 měsíců.

Slámově žlutá barva s nazelenalými tóny, průzračná a jiskrná. Na nose je víno středně intenzivní s tóny zralého ovoce a citrusů. Na patře velmi čerstvé a krásně minerální. Svěží projev s příjemnou kyselinkou, dlouhá dochuť. Toto víno díky pečlivým výrobním procesům Bodegas Fillaboa krásně odráží místní terroir, které je velmi ovlivněno atlantickým oceánem. Odtud pochází i název tohoto vína.
Hodí se plodům moře, čerstvé zelenině a obecně galicijské kuchyni. Doporučená teplota podávání je 8-10 °C

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Albariño
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Fillaboa a naše nabídka vín

fillaboa

V Galícii, v Salvaterra de Miño je jedinečné místo, kde vítr tiše zní a voní Albariño.

"KDYŽ JSTE V BODEGAS FILLABOA, ZASTAVÍ SE ČAS"
Pouze zde můžete odpojit mysl a zapnout každý ze svých smyslů, abyste se nechali ukolébat atlantským vánkem. V tomto vinařství v zóně D.O. Rías Baixas, najdete odpočinek bez pohybu, klid a něžnost v nádherné krásné krajině, ve které je hlavní postavou Albariño. Fillaboa je útočištěm míru. Vinice zde zdobí útlé keře vinné révy, které dávají elegantní hrozny, z nichž lze vyrábět ty nejvybranější bílá vína Albariño vína a likéry.

Fillaboa

"FILLABOA VÁS POHLTÍ"
V Bodegas Fillaboa zažijete senzační krásu, která vás zcela pohltí, aniž byste věděli, jak a proč. Prozradíme vám tajemství: Jako téměř vždy odpověď spočívá v jemnosti každého detailu. Protože zde se země setkává s oblohou a mořem, dokud příroda nepromluví vinnou révou.

"54 HEKTARŮ ALBARIÑA"
Fillaboa je místo s jedinou hlavní rolí: hroznem odrůdy Albariño. Vládne. Je to královna naší země. Ona učí každého z nás žít čtyři roční období. Teprve až se vyvine, zkušené ruce ji pečlivě a jemně s citem zachytí, což je začátkem nádherné cesty k lahvím plných krásných bílých vín.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz