OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Taubenschuss Grüner Veltliner Grosse Reserve MX Alte Rebe

Kód: TB-GVRES
Značka: Taubenschuss
861 Kč
Skladem

Víno s jedinečným charakterem a podmanivou chutí. Strukturované, kořenité, šťavnaté a krémové s dlouhou dochutí. Velké víno, u kterého se tají dech.

 

zvěřinaasijské pokrmyzrající (aromatické) sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Taubenschuss Grüner Veltliner Grosse Reserve MX Alte Rebe Weinviertel DAC

100% Veltlínské zelené
Alc.: 13,5 % obj.

Hrozny pochází z konkrétní vinice Ried Maxendorf, jejíž stáří je 61 let. Půda je zde hluboká a sprašová. Ruční sběr hroznů probíhá v říjnu. Po dlouhé maceraci a jemném zpracování víno spontánně kvasí a zraje 30 měsíců ve velkých dubových sudech o objemu 1200 l. Do lahví se plní v květnu.

Intenzivní zlato žlutá barva. Na patře plné a pikantní, silně strukturované víno, kořenité, šťavnaté a krémové s dotekem vanilky a dlouhou příjemnou dochutí. Fantastické velké víno, u kterého se vám bude tajit dech.

Hodí se k tmavému masu, zvěřině, kořeněné asijské kuchyni a výrazným sýrům.

falstaff 94

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Gran Reserva
Ročník: 2017
Odrůda: Grüner Veltliner
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud

Vinařství Taubenschuss a naše nabídka vín

weingut-taubenschuss

Vinařství Taubenschuss vzniklo v roce 1670 a staví na dlouholeté tradici několika generací vinařů. Historický Aspergerhaus, který po staletí patří k největším architektonickým klenotům Poysdorfu, je ideálním domovem pro výrobu a prezentaci vín. V dnešní době vede provoz Monika a Helmut Taubenschussovi. Synové Markus a Thomas jsou neodmyslitelnou součástí vinařství. Starají se o produkci a prodej.

Taubenschuss je monolit vinné oblasti Weinviertlu a je známý pro svá suchá, pro tuto oblast typická vína, která mají vlastní jedinečný charakter. Tajemství spočívá v přirozenosti, a proto má každý ročník své typické vlastnosti.

Taubenschuss

Zhruba 60 kilometrů severovýchodně od Vídně, směrem na Brno, se nachází v lehce kopcovité krajině městečko Poysdorf. Již od 14. století se tady vyrábí víno. Charakteristikou oblasti je dominantní spraš a mírné podnebí, které tvoří perfektní podmínky pro výrobu vyjímečných vín, obzvláště pro odrůdu Veltlínské zelené. Spraš je zemina, která udrží vlhkost a v oblasti kolem Poysdorfu sahá až do 15 metrů hloubky. Je ideálním základem pro Veltlínské Zelené a Burgundské odrůdy. Vápencové, štěrkové a pískové sedimenty v terasách dodávají vínu charakter, mineralitu a jedinečnost. V největší a nejzajímavější vinné oblasti Rakouska se nachází na 20 hektarech vinic odrůdy, které podle struktury půdy, polohy a klimatu dosahují té nejlepší kvality. Víno se sklízí výhradně tradiční ruční selekcí. Tyto základní kameny mají hlavní význam pro excelentní kvalitu vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz