OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Pino Doncel Sauvignon Blanc

Kód: BB-PD-SB
Značka: Bleda
291 Kč
Skladem

Svěží Sauvignon s ovocně citrusovým charakterem a dlouhou dochutí. Skvěle doplní grilovanou rybu, polévku gazpacho nebo čerstvý kozí sýr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Bleda - Pino Doncel Sauvignon Blanc

100% Sauvignon Blanc
Alkohol: 13 % obj.

Víno vyrobené z vinic, které se které rozrůstají kolem vinařství Bleda. Fermentace v nerezových tancích. Pino Doncel Sauvignon Blanc je poměrně unikátní, nesrovnatelný s jinými Sauvignony a jejich typickými rysy. Víno s charakterem a osobností jedinečného terroir tohoto vinařství. Label Pino Doncel byl vytvořen z úcty k středomořské borovici, která je po stovky let neodmyslitelným společníkem vinné révy v oblasti Jumilla. Na nose najdeme aroma tropického ovoce s citrusovými nuancemi a silným ovocným charakterem v ústech. Dlouhá perzistence.

Skvěle se hodí k mořským plodům, rybám, rýži, těstovinám a čerstvým sýrům.

Doporučená teplota podávání mezi 7 a 9 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Jumilla (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Sauvignon Blanc
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Bleda a naše nabídka vín

bodegas-bleda

Rodinnou společnost Bodegas Bleda založil roku 1915 Don Antonio Bleda. Na začátku 20. století byli průkopníky ve stáčení vína. Jejich symbolické víno ORO VIEJO získalo zlatou medaili na výstavě v Barceloně Universal v roce 1929. Bodegas Bleda nese označení původu DO Jumilla.

Tento region se nachází ve východním Španělsku, na půli cesty mezi pobřežím Středozemního moře a oblastí Castilla La Mancha. Současné sídlo se nachází v údolí Omblancas v nadmořské výšce 650 metrů v blízkosti hradu Jumilla, tedy "Castillo de Jumilla". Toto jméno pak nese jejich nejznámější řada vín. Vinařství má 250 hektarů vinic kde převládá odrůda španělského původu Monastrell, která se pěstuje po celém pobřeží Středozemního moře. Odrůda Monastrell je pro okolí Jumilla nejvhodnější na pěstování. Hrozny vyžadují teplé podnebí a jsou schopny odolat suchým podmínkám. Jeho ovocná koncentrace, cukry a vysoká úroveň taninů dává vínům eleganci a charakteristickou osobnost.

Bodegas Bleda

Pěstují se zde také další odrůdy, jako je Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Syrah a bílé odrůdy Sauvignon Blanc a Macabeo. Vzhledem ke specifickým klimatickým podmínkám a půdám je ze všech těchto odrůd získáváno více intenzivních chutí, které se liší od odrůdových charakteristik v jiných oblastech. V současné době je pro vinařství charakteristická výroba mladých vín a vysoce kvalitních archivních vín. Ty byly oceněny v řadě národních i mezinárodních soutěží a aktuálně jsou k dispozici ve většině zemí světa.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI JUMILLA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz