OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Castillo de Jumilla Rosado

Kód: BB-CJ-ROS
Značka: Bleda
205 Kč
Skladem

Suché růžové víno vyrobené z odrůdy Monastrell. Vynikající pro letní večeře, dobře se doplňuje s mořskými plody, tuňákem, drůbeží na grilu a ovocnými dezerty.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Bleda - Castillo de Jumilla Rosado

100% Monastrell
Alkohol: 12,5% obj.

Víno vyrobeno z hroznů sklizených v prvních dvou týdnech září. Dokonale vyjadřuje všechny vlastnosti, které může Monastrell přinést do růžového vína. Krátká macerace a dlouhá fermentace s řízenou teplotou. Víno čisté a silné na vůni s intenzivními tóny jahod a růží. Kulaté na patře, s elegantní strukturou a příjemnou dochutí.

Vynikající pro letní večeře, dobře se doplňuje s mořskými plody, tuňákem, všemi druhy ryb, lehkým masem, rýží a pastou.

Doporučená teplota pro podávání: mezi 8° C a 10° C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Region, země: Jumilla (ESP)
Druh: Růžové
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Monastrell
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Bleda a naše nabídka vín

bodegas-bleda

Rodinnou společnost Bodegas Bleda založil roku 1915 Don Antonio Bleda. Na začátku 20. století byli průkopníky ve stáčení vína. Jejich symbolické víno ORO VIEJO získalo zlatou medaili na výstavě v Barceloně Universal v roce 1929. Bodegas Bleda nese označení původu DO Jumilla.

Tento region se nachází ve východním Španělsku, na půli cesty mezi pobřežím Středozemního moře a oblastí Castilla La Mancha. Současné sídlo se nachází v údolí Omblancas v nadmořské výšce 650 metrů v blízkosti hradu Jumilla, tedy "Castillo de Jumilla". Toto jméno pak nese jejich nejznámější řada vín. Vinařství má 250 hektarů vinic kde převládá odrůda španělského původu Monastrell, která se pěstuje po celém pobřeží Středozemního moře. Odrůda Monastrell je pro okolí Jumilla nejvhodnější na pěstování. Hrozny vyžadují teplé podnebí a jsou schopny odolat suchým podmínkám. Jeho ovocná koncentrace, cukry a vysoká úroveň taninů dává vínům eleganci a charakteristickou osobnost.

Bodegas Bleda

Pěstují se zde také další odrůdy, jako je Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Syrah a bílé odrůdy Sauvignon Blanc a Macabeo. Vzhledem ke specifickým klimatickým podmínkám a půdám je ze všech těchto odrůd získáváno více intenzivních chutí, které se liší od odrůdových charakteristik v jiných oblastech. V současné době je pro vinařství charakteristická výroba mladých vín a vysoce kvalitních archivních vín. Ty byly oceněny v řadě národních i mezinárodních soutěží a aktuálně jsou k dispozici ve většině zemí světa.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI JUMILLA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz