OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Cava UNPLUGGED Rosé Brut Reserva

Kód: RI-UN
Značka: Giró Ribot
718 Kč
Skladem

Unikátní růžová Cava, která zvládne i Wagyu! Díky zrání na barikovém sudu, kupáži Pinot Noir a Chardonnay má úžasně plné tělo, ale zároveň je velmi svěží!

 

plody mořeasijské pokrmyrýžesalámkyhovězí masojamon1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Giró Ribot - UNPLUGGED Brut Rosé Barrique Reserva

Pinot Noir, Chardonnay a selekce dalších místních odrůd
Alkohol: 12,5 % obj.
Kyseliny: 4,0 g/l
Zbytkový cukr: 6 g/l
Celková produkce: 5.000 lahví

Tato cava byla vytvořena za pomocí nejlepších vinařských technik a maximální péče. Hrozny jsou odstřapeny a následně podléhají kryomaceraci pro získání primárních aromat z hroznů a dosažení optimálního zbarvení. Jedna část moštu kvasí v nerezových tancích při velmi nízkých teplotách, 12-14 ° C, za účelem získání plného potenciálu sekundárních vůní. Druhá část moštu kvasí v nových francouzských a amerických dubových sudech a také akátových sudech. Následuje ležení na kalech a batonáž probíhá jednou týdně. Oba dva mošty se poté spojí a podstupují druhotnou fermentaci v lahvi tradiční metodou 'Champenoise'. Cava poté takto stárne na kalech v tichosti sklepa po dobu 18-24 měsíců. Pro tohle šumivé víno se používají vybrané kvasinky s vysokým potenciálem pro autolýzu, což je proces, který pomůže ve víně vytvořit sametovou texturu, která hladí při pití na patře. Světlá lososově-růžová barva. Jemné a konstantní perlení. Svěží aroma s podtóny kandovaného ovoce, ananasu a bílého pečiva. Díky staření na sudu také tóny jamu z červeného ovoce a vanilky. V ústech živé a svěží s výraznou, avšak dobře vybalancovanou kyselinkou. Plná a elegantní dochuť s krémově sametovým koncem.

Tuto cavu můžete servírovat jako delikátní aperitiv. Ideálně se pak hodí k plodům moře (langusta a krab), japonské kuchyni a španělským rýžovým pokrmům. Nebojte se ani klasických španělských 'embutidos', tato cava zvládne i iberskou šunku, lomo a dokonce i Wagyu.

Teplota servírování 6 - 8 ºC

 

penin 93

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Penedés (ESP)
Druh: Cava
Obsah cukru: Brut
Typ vína: Reserva
Ročník: 2017
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré)
Objem: 0,75 l
Zrání: Barik a metoda Champenoise

Vinařství Giró Ribot a naše nabídka vín

giro-ribot

Giró Ribot je 100% rodinná firma a výrobce šumivých vín v regionu DO Cava. Vinařství se nachází v Santa Fe del Penedés, v srdci Penedés a Cava Regionu, nedaleko Barcelony.

Celá DO Penedés se nachází v oblasti DO Cava, která se rozprostírá na ploše kolem 33000 hektarů. Zeměpisná oblast Penedés má typické středomořské klima s mírnými zimami, středními léty a ročními srážkami mezi 500 a 600 mm. V letním období převažuje přísun vánku od moře, umožňující optimální větrání v našich vinicích. Půdy v této oblasti poskytují výborné podmínky pro pěstování hroznů. Hlinité půdy, jílové vápence umožňují správné odvodnění a jsou schopny pojmout dostatečné množství vody.

Giró Ribot

Rodina Giró Ribot je úzce spjata s regionem Penedés, protože už předchozí generace se věnovali zejména výrobou likérů a destilátů. Giró Ribot si klade za cíl dosažení vysoké kvality výrobků díky neustálému zlepšování a pečlivé výrobě. Jejich hledání nejvyšší kvality spolu se silnou angažovaností v rodině dává jejich výrobkům osobitost. Paul Cheneau Cavas vyrábí hlavně z původních odrůd (Macabeo, Xarel.lo, Parellada) a Trepat spolu s Pinot Noir Rose Cavas, všechny pocházejí z vinic v okolí nemovitosti. Giró Ribot vlastní 100 hektarů vinic, z nichž přibližně 40 ha. nejvhodnějších parcel je určeno pro výrobu Cavas Paul Cheneau.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PENEDÉS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz