OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Cava AVANT Barrique Brut Reserva

Kód: RI-RAV
Značka: Giró Ribot
703 Kč
Skladem

Plnost a vícevrstvý projev této barikové cavy umožňuje perfektní souhru s nejlahodnějšími a propracovanými pokrmy od předkrmu až po dezert.

 

předkrmy, tapasdezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Giró Ribot - AVANT Barrique Brut Reserva

45% Xarel·lo 45% Chardonnay 10% Macabeo
Alkohol 12.5% obj.
Kyseliny 4,0 g/l
Celkový cukr 6 g/l
Zrání na lahvi 18 - 24 měsíců
Celková produkce 10.000 lahví

Sklizeň probíhá ručně do 20 kg plastových beden od poloviny srpna do konce září. Hrozny pochází nejstarších původních vlastních vinic vinaře v Can Bas, stáří vinic je 30-50 let a produkce je omezená. Vyrobeno s velkou péčí za pomocí nejnovějších technologií. Hrozny jsou odstřapeny a následně proběhne kryomacerace pro získání primárních aromat hroznů. Kvašení jedné části probíhá v nerezových tancích při velmi nízkých teplotách, 12-14 ° C, za účelem získání plného potenciálu sekundárních vůní. Druhá část kvasí v nových barikových sudech z francouzského a balkánského dubu. Následně víno leží na kalech a týdně se promíchává - battonage. Po zcelení víno prochází druhou fermentaci v láhvi - tradiční metodou po dobu 18-24 měsíců. Žlutá slámová barva se zelenými odlesky. Jemné bublinky tvoří krásnou korunku. Ve vůni náznaky zralého ovoce, hrušky a jablečného koláče v harmonii s tóny jarních květin. V druhé fázi cítíme nazrálé tóny s vůní vanilky, křížal, cukroví a jemný toustový nádech. Výrazně strukturované, intenzivní a příjemně plné. Dlouhá dochuť s jemným nádechem dubu.

Plnost a vícevrstvý projev této cavy umožňuje perfektní souhru s nejlahodnějšími a propracovanými pokrmy od předkrmu až po dezert. Ideální překvapení pro zvláštní příležitosti.

Teplota podávání 6 - 8 °C 

penin 92

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Penedés (ESP)
Druh: Cava
Obsah cukru: Brut
Typ vína: Reserva
Ročník: 2016
Odrůda: Chardonnay, Viura (Macabeo), Xarel·lo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barik a metoda Champenoise

Vinařství Giró Ribot a naše nabídka vín

giro-ribot

Giró Ribot je 100% rodinná firma a výrobce šumivých vín v regionu DO Cava. Vinařství se nachází v Santa Fe del Penedés, v srdci Penedés a Cava Regionu, nedaleko Barcelony.

Celá DO Penedés se nachází v oblasti DO Cava, která se rozprostírá na ploše kolem 33000 hektarů. Zeměpisná oblast Penedés má typické středomořské klima s mírnými zimami, středními léty a ročními srážkami mezi 500 a 600 mm. V letním období převažuje přísun vánku od moře, umožňující optimální větrání v našich vinicích. Půdy v této oblasti poskytují výborné podmínky pro pěstování hroznů. Hlinité půdy, jílové vápence umožňují správné odvodnění a jsou schopny pojmout dostatečné množství vody.

Giró Ribot

Rodina Giró Ribot je úzce spjata s regionem Penedés, protože už předchozí generace se věnovali zejména výrobou likérů a destilátů. Giró Ribot si klade za cíl dosažení vysoké kvality výrobků díky neustálému zlepšování a pečlivé výrobě. Jejich hledání nejvyšší kvality spolu se silnou angažovaností v rodině dává jejich výrobkům osobitost. Paul Cheneau Cavas vyrábí hlavně z původních odrůd (Macabeo, Xarel.lo, Parellada) a Trepat spolu s Pinot Noir Rose Cavas, všechny pocházejí z vinic v okolí nemovitosti. Giró Ribot vlastní 100 hektarů vinic, z nichž přibližně 40 ha. nejvhodnějších parcel je určeno pro výrobu Cavas Paul Cheneau.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PENEDÉS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz