OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Cava Paul Cheneau Brut Reserva

Kód: RI-BR-RES
Značka: Giró Ribot
374 Kč
Skladem

Elegantní a komplexní Cava s krásným koncem. Živá a dobře vybalancovaná kyselinka. Hodí se k široké škále lehkých jídel či jako bezchybný aperitiv.

 

rybyplody moředrůbežpředkrmy, tapasrýže

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cava Paul Cheneau - Brut Reserva "Blanc de Blancs"

Xarel.lo 40%; Macabeo 45% a Chardonnay 15% (Parellada dle ročníku)
Alc.: 12 % obj.
Cukr: 12g/l
Kyseliny: 4 g/l
Zrání na lahvi: 24 měsíců

Po pečlivé selekci hroznů víno podstupuje první fermentaci v nerezových tancích za nízké teploty okolo 12 - 14 °C, aby se mohlo rozvinout sekundární aroma. Poté víno podléhá druhotné fermentaci na lahvi dle tradiční metody Champenoise. Cava potom takto zraje na svých kalech v tichém a tmavém sklepě.

Slámově žlutá barva se zelenkavými podtóny. Jemné a konstatní perlení. Na nose je elegatní s tóny přezrálého ovoce, medu, mandlí, sušených bylinek a pečiva. Velmi živá a dobře vybalancovaná kyselinka se sametovým projevem. V chuti najdeme kandované ovoce a med. Elegantní a komplexní cava s krásným koncem. Hodí se k široké škále lehkých jídel, tapas či jako bezchybný aperitiv. Doporučená teplota podávání 5-7 °C.

CAVA je španělské šumivé víno vyráběné tradiční metodou druhotného kvašení Champenoise. Cavu lze vyrábět pouze v oblastech s ochrannou známkou původu DO Cava.

penin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Penedés (ESP)
Druh: Cava
Obsah cukru: Brut
Typ vína: Reserva
Odrůda: Chardonnay, Viura (Macabeo), Xarel·lo
Objem: 0,75 l
Zrání: Metoda Champenoise

Vinařství Giró Ribot a naše nabídka vín

giro-ribot

Giró Ribot je 100% rodinná firma a výrobce šumivých vín v regionu DO Cava. Vinařství se nachází v Santa Fe del Penedés, v srdci Penedés a Cava Regionu, nedaleko Barcelony.

Celá DO Penedés se nachází v oblasti DO Cava, která se rozprostírá na ploše kolem 33000 hektarů. Zeměpisná oblast Penedés má typické středomořské klima s mírnými zimami, středními léty a ročními srážkami mezi 500 a 600 mm. V letním období převažuje přísun vánku od moře, umožňující optimální větrání v našich vinicích. Půdy v této oblasti poskytují výborné podmínky pro pěstování hroznů. Hlinité půdy, jílové vápence umožňují správné odvodnění a jsou schopny pojmout dostatečné množství vody.

Giró Ribot

Rodina Giró Ribot je úzce spjata s regionem Penedés, protože už předchozí generace se věnovali zejména výrobou likérů a destilátů. Giró Ribot si klade za cíl dosažení vysoké kvality výrobků díky neustálému zlepšování a pečlivé výrobě. Jejich hledání nejvyšší kvality spolu se silnou angažovaností v rodině dává jejich výrobkům osobitost. Paul Cheneau Cavas vyrábí hlavně z původních odrůd (Macabeo, Xarel.lo, Parellada) a Trepat spolu s Pinot Noir Rose Cavas, všechny pocházejí z vinic v okolí nemovitosti. Giró Ribot vlastní 100 hektarů vinic, z nichž přibližně 40 ha. nejvhodnějších parcel je určeno pro výrobu Cavas Paul Cheneau.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PENEDÉS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz