DORUČENÍ DO VÁNOC GARANTUJEME U OBJEDNÁVEK REALIZOVANÝCH (VČETNĚ PLATBY) DO 12. 12. 2021

Cava UMa Brut Gran Reserva

Kód: RI-RE-UM
Tip
Značka: Giró Ribot
417 Kč
Skladem

Cava inspirovaná noční oblohou a souhvězdím Velké medvědice, ve španělštině Ursa Major. Zraje dlouhých 50 měsíců na lahvi. Tato bohatá, krémová a dobře strukturovaná Cava spolu s atraktivní etiketou nadchne každého milovníka šumivých vín.

 

rybyplody moředrůbežpředkrmy, tapasrýže

Detailní informace

Detailní popis produktu

Giró Ribot - UMa Gran Reserva Brut

Odrůdy: 40% Xarel·lo 40% Chardonnay 20% Pinot Noir
Celková produkce 15.000 lahví
Alc.: 11,5 %
Kyseliny: 4,0 g/l
Zbytkový cukr: 5 g/l

Cava inspirovaná noční oblohou a souhvězdím Velké medvědice, ve španělštině Ursa Major.

Sklizeň probíhá ručně do 20 kg plastových beden od poloviny srpna do konce září. Hrozny pocházejí ze starých vinic (20-25 let), které mají nízkou výnosnost. Vyrobeno s velkou péčí za pomocí nejnovějších technologií. Hrozny jsou odstřapeny a následně proběhne kryomacerace pro získání primárních aromat hroznů. Kvašení probíhá v nerezových tancích při velmi nízkých teplotách, 12-14 ° C, za účelem získání plného potenciálu sekundárních vůní. Po smíchání vína dochází k druhotnému kvašení v lahvi tradiční metodou 50 měsíců. Pro tohle šumivé víno se používají vybrané kvasinky s vysokým potenciálem pro autolýzu, což je proces, který pomůže ve víně vytvořit sametovou texturu, která hladí při pití na patře.

Zářivá, slámově žlutá barva. Jemné a perzistentní perlení. Díky delšímu stárnutí můžeme cítit náznaky kompotovaného ovoce a delikátní vůni pečiva. Živá, energická a i přes svou vyzrálost stále svěží cava. Vynikající rovnováha mezi kyselinou a cukrem. Na patře je bohatá, krémová a dobře strukturovaná.

Tato pečlivě zpracovaná cava krásně doprovodí sofistikovanější pokrmy z bílého masa, ryb či plodů moře. Skvěle se kombinuje s bílým pečivem, ovocnými koláči a sušeným ovocem. Hodí se i jako exkluzivní aperitiv. Spolu s atraktivní etiketou nadchne opravdu každého milovníka šumivých vín. Teplota pro podávání mezi 5 - 7 ºC.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Penedés (ESP)
Druh: Cava
Specifikace: brut
Typ vína: Gran Reserva
Ročník: 2014
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir, Xarel·lo
Objem: 0,75 l

giro-ribot

Giró Ribot je 100% rodinná firma a výrobce šumivých vín v regionu DO Cava. Vinařství se nachází v Santa Fe del Penedés, v srdci Penedés a Cava Regionu, nedaleko Barcelony.

Celá DO Penedés se nachází v oblasti DO Cava, která se rozprostírá na ploše kolem 33000 hektarů. Zeměpisná oblast Penedés má typické středomořské klima s mírnými zimami, středními léty a ročními srážkami mezi 500 a 600 mm. V letním období převažuje přísun vánku od moře, umožňující optimální větrání v našich vinicích. Půdy v této oblasti poskytují výborné podmínky pro pěstování hroznů. Hlinité půdy, jílové vápence umožňují správné odvodnění a jsou schopny pojmout dostatečné množství vody.

Giró Ribot

Rodina Giró Ribot je úzce spjata s regionem Penedés, protože už předchozí generace se věnovali zejména výrobou likérů a destilátů. Giró Ribot si klade za cíl dosažení vysoké kvality výrobků díky neustálému zlepšování a pečlivé výrobě. Jejich hledání nejvyšší kvality spolu se silnou angažovaností v rodině dává jejich výrobkům osobitost. Paul Cheneau Cavas vyrábí hlavně z původních odrůd (Macabeo, Xarel.lo, Parellada) a Trepat spolu s Pinot Noir Rose Cavas, všechny pocházejí z vinic v okolí nemovitosti. Giró Ribot vlastní 100 hektarů vinic, z nichž přibližně 40 ha. nejvhodnějších parcel je určeno pro výrobu Cavas Paul Cheneau.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PENEDÉS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz