PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Giró Ribot

giro-ribot

Giró Ribot je 100% rodinná firma a výrobce šumivých vín v regionu DO Cava. Vinařství se nachází v Santa Fe del Penedés, v srdci Penedés a Cava Regionu, nedaleko Barcelony.

Celá DO Penedés se nachází v oblasti DO Cava, která se rozprostírá na ploše kolem 33000 hektarů. Zeměpisná oblast Penedés má typické středomořské klima s mírnými zimami, středními léty a ročními srážkami mezi 500 a 600 mm. V letním období převažuje přísun vánku od moře, umožňující optimální větrání v našich vinicích. Půdy v této oblasti poskytují výborné podmínky pro pěstování hroznů. Hlinité půdy, jílové vápence umožňují správné odvodnění a jsou schopny pojmout dostatečné množství vody.

Giró Ribot

Rodina Giró Ribot je úzce spjata s regionem Penedés, protože už předchozí generace se věnovali zejména výrobou likérů a destilátů. Giró Ribot si klade za cíl dosažení vysoké kvality výrobků díky neustálému zlepšování a pečlivé výrobě. Jejich hledání nejvyšší kvality spolu se silnou angažovaností v rodině dává jejich výrobkům osobitost. Paul Cheneau Cavas vyrábí hlavně z původních odrůd (Macabeo, Xarel.lo, Parellada) a Trepat spolu s Pinot Noir Rose Cavas, všechny pocházejí z vinic v okolí nemovitosti. Giró Ribot vlastní 100 hektarů vinic, z nichž přibližně 40 ha. nejvhodnějších parcel je určeno pro výrobu Cavas Paul Cheneau.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PENEDÉS

 


 

14 položek celkem
cava paul cheneau brut
273 Kč

Suchá Cava z oblasti Penedés DO. Jemný a elegantní ráz se dokonale kombinuje s jakýmkoliv druhem lehkých jídel a je ideální také jako welcome drink.  

RI-BRUT
cava paul cheneau brut reserva
303 Kč

Tato suchá Cava Brut Reserva "Blanc de Blancs" byla vyrobena pouze z bílých hroznů a zrála 24 měsíců na lahvi. Elegantní a komplexní s krásným koncem. Hodí se k široké...

RI-BR-RES
cava paul cheneau fresh life
303 Kč

Svěží, šťavnatá a ovocná s dobrou kyselinkou a vyvážeností. To je suchá Cava Fresh Life z limitované edice Paul Cheneau.  

RI-BR-FL
cava paul cheneau brut rose
303 Kč

Příjemně suchá a svěží Cava, elegantní a velmi dobře vyvážená s dlouhou dochutí. Hodí se jako aperitiv, k lehčím pokrmům, ovoci a svěžím dezertům.

RI-BR-ROS
cava paul cheneau millesime
363 Kč

Unikátní ročníková Cava, která vznikla na počest místu Giró Ribot, kde byla původně destilerie a výrobna brandy. Zrála 24 měsíců na lahvi. I když je stále suchá, její ovocný...

RI-BR-MIL
cava giro ribot brut nature
400 Kč

Jedná se o nejsušší cavu z portfolia Giró Ribot, obsahuje pouze 1,5 g nespotřebovaného cukru. Je tedy velmi suchá, elegantní s dlouhou dochutí.  

RI-BNAT-RES
cava giro ribot spur
417 Kč

Tato speciální suchá Cava byla vyrobena pouze za použití cukru, který se vyskytuje přirozeně v hroznech. Zrála 24 měsíců na lahvi a chuťově velmi připomíná styl Champagne....

RI-RE-SP
cava giro ribot uma
Tip
417 Kč

Cava inspirovaná noční oblohou a souhvězdím Velké medvědice, ve španělštině Ursa Major. Zraje dlouhých 50 měsíců na lahvi. Tato bohatá, krémová a dobře strukturovaná Cava...

RI-RE-UM
cava giro ribot mare gran reserva
483 Kč

RI-MARE
cava giro ribot avant barriq
623 Kč
RI-RAV
cava giro ribot unplugged
623 Kč

Unikátní růžová Cava, která zvládne i Wagyu! Díky zrání na barikovém sudu, kupáži Pinot Noir a Chardonnay má úžasně plné tělo, ale zároveň je velmi svěží!  

RI-UN
cava a mare magnum 1
1 208 Kč

RI-MARE-MGN
cava a divinis magnum 1
1 443 Kč
RI-DIV-MGN
cava excelsus magnum 1 RI-EX-MGN

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz