OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Cava Paul Cheneau Rosé Pale Brut

Kód: RI-BR-ROS
Značka: Giró Ribot
340 Kč
Skladem

Příjemně suchá a svěží Cava, elegantní a velmi dobře vyvážená s dlouhou dochutí. Hodí se jako aperitiv, k lehčím pokrmům, ovoci a svěžím dezertům.

 

rybyplody moředrůbežpředkrmy, tapasdezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Giró Ribot - Cava Paul Cheneau Brut Rosé Pale

70% Garnacha; 30% Pinot Noir
Alc.: 12 % obj.
Cukr: 10 g/l
Kyseliny: 4 g/l
Zrání na lahvi: 12-20 měsíců

Z ručně sbíraných hroznů. Po pečlivém výběru hroznů probíhá kvašení při velmi nízkých teplotách v ocelových tancích, získané víno postupuje druhotné kvašení v lahvi dle tradiční metody Champenoise a zraje ve sklepě v lahvi 12 - 20 měsíců. Oproti tradiční růžové Cavě z oblasti Penedés leží tato na slupkách kratší dobu.

Bledě růžová barva, jemné a konstatní perlení. Vůně je květinově ovocná, náznak čerstvých jahod a třešní. V ústech je tato cava příjemně suchá a svěží, elegantní a velmi dobře vyvážená s dlouhou dochutí. Hodí se jako aperitiv, k lehčím pokrmům (saláty, pasta) ovoci a svěžím dezertům. Doporučená teplota servírování je 6-7 C°.

CAVA je španělské šumivé víno vyráběné tradiční metodou druhotného kvašení Champenoise. Cavu lze vyrábět pouze v oblastech s ochrannou známkou původu DO Cava.

penin 89

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Penedés (ESP)
Druh: Cava
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Garnacha, Pinot Noir (Rulandské modré)
Objem: 0,75 l
Zrání: Metoda Champenoise

Vinařství Giró Ribot a naše nabídka vín

giro-ribot

Giró Ribot je 100% rodinná firma a výrobce šumivých vín v regionu DO Cava. Vinařství se nachází v Santa Fe del Penedés, v srdci Penedés a Cava Regionu, nedaleko Barcelony.

Celá DO Penedés se nachází v oblasti DO Cava, která se rozprostírá na ploše kolem 33000 hektarů. Zeměpisná oblast Penedés má typické středomořské klima s mírnými zimami, středními léty a ročními srážkami mezi 500 a 600 mm. V letním období převažuje přísun vánku od moře, umožňující optimální větrání v našich vinicích. Půdy v této oblasti poskytují výborné podmínky pro pěstování hroznů. Hlinité půdy, jílové vápence umožňují správné odvodnění a jsou schopny pojmout dostatečné množství vody.

Giró Ribot

Rodina Giró Ribot je úzce spjata s regionem Penedés, protože už předchozí generace se věnovali zejména výrobou likérů a destilátů. Giró Ribot si klade za cíl dosažení vysoké kvality výrobků díky neustálému zlepšování a pečlivé výrobě. Jejich hledání nejvyšší kvality spolu se silnou angažovaností v rodině dává jejich výrobkům osobitost. Paul Cheneau Cavas vyrábí hlavně z původních odrůd (Macabeo, Xarel.lo, Parellada) a Trepat spolu s Pinot Noir Rose Cavas, všechny pocházejí z vinic v okolí nemovitosti. Giró Ribot vlastní 100 hektarů vinic, z nichž přibližně 40 ha. nejvhodnějších parcel je určeno pro výrobu Cavas Paul Cheneau.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PENEDÉS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz