OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Sarría Rosé cuvée

Kód: SAR-ROSE
Značka: Sarría
263 Kč
Skladem

Šťavnaté, ovocné a energické růžové cuvée z odrůd Garnacha a Graciano. Velmi dobře se pije, je vhodné jako aperitiv, s rybou nebo rizotem.

 

rybyrýžepasta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorio de Sarría Rosé cuvée

Garnacha + Graciano
Alc.: 13,5 % obj.

Hrozny pochází z vinic v okolí měst Puente la Reina, Olite and Corella (Navarra) s průměrným stářím 20 let. Víno leželo na slupkách pouze krátkou dobu, aby se dosáhlo lehkého tónu růžové. Fermentace probíhá v nádržích z nerezové oceli při kontrolované teplotě 15°C po dobu 20 dnů.  Víno je krásně bledě růžové (oproti tradičním španělským růžovkám, které bývaly typicky až jahodově červené).

Čisté a zářivé. Na nose svěží s aroma malin, grepu a liči spolu s nasládlými tóny ovocného želé a květinovým pozadím. Chuť je šťavnatá, ovocná a živoucí a velmi dobře se pije.

Podáváme při teplotě 6-8°C. Toto růžové cuvée je ideální podávat klidně jako aperitiv, s rybou, rýží, pastou či zeleninou.

penin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Růžové
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Garnacha, Graciano
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Sarría a naše nabídka vín

senorio-de-sarria

Přestože vinařství Señorío de Sarría bylo založeno až v roce 1953, historie ukazuje, že tato země byla využívána pro pěstování vinné révy po mnoho staletí. Señorío de Sarría se nachází v Puente la Reina, v srdci poutníků cestujících do Santiaga. Tato oblast nabízí vynikající klima a půdní podmínky umožňující zpracovávání vysoce kvalitních vín. Na svazích je rozprostřeno 110 ha nejrůznějších odrůd vinné révy. Čelně ke slunci jsou na stranách Sierra del Perdon, Olite a Corella. Každá vinice, rostlina či jednotlivý proces dostává vynikající péči a zvláštní pozorování, aby se hned od začátku rodila skvělá vína. 

Sarria

Pro výrobu červených vín se nejčastěji používají odrůdy Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Cabernet Sauvignon a Merlot. Garnacha se používá pro růžové víno a mladé červené - Roble. Pro bílé víno pak odrůda Chardonnay. Každá z těchto odrůd byla pečlivě vybrána a pěstována v nejvhodnějším místě s dostatkem světla, vlhkosti a s vyváženými teplotními podmínkami.

Stáří vinic zaručuje vynikající kvalitu hroznů: Více než 50 let Garnacha, Graciano, Tempranillo a Mazuelo, více než 20 let: Merlot, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz