OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Sarría Chardonnay

Kód: SAR-CHAR
Značka: Sarría
282 Kč
Skladem

Na rozdíl od jiných Chardonnay, které mohou být aromatické po tropickém ovoci, je toto spíše květinové, s náznakem aroma citrusů jako je grep a pomelo.

 

rybyrýžepasta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorío de Sarría Chardonnay

100% Chardonnay
Alc.: 13% obj.

Hrozny pochází z vinic v okolí měst Puente la Reina, Olite and Corella (Navarra) s průměrným stářím 20 let. Studená macerace v nádržích z nerezové oceli při kontrolovaných teplotách po dobu 20 dnů. Z důvodu zachování svěžesti a ovocnosti víno neleželo na dřevěných sudech.

Světle slámově žlutá barva se zelenými odlesky. Oproti jiným vínům Chardonnay, které mohou být až extrémně aromatické po tropickém ovoci, je toto víno spíše květinové, s náznakem aroma citrusů jako je grep a pomelo. Na patře je hladké při prvním napití, svěží, ovocné a lehce minerální. Delší dochuť.

Servírujeme při teplotě 6-8°C. Víno je ideální podávat s rybou, rýží, pastou či bílým masem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2021
Odrůda: Chardonnay
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Sarría a naše nabídka vín

senorio-de-sarria

Přestože vinařství Señorío de Sarría bylo založeno až v roce 1953, historie ukazuje, že tato země byla využívána pro pěstování vinné révy po mnoho staletí. Señorío de Sarría se nachází v Puente la Reina, v srdci poutníků cestujících do Santiaga. Tato oblast nabízí vynikající klima a půdní podmínky umožňující zpracovávání vysoce kvalitních vín. Na svazích je rozprostřeno 110 ha nejrůznějších odrůd vinné révy. Čelně ke slunci jsou na stranách Sierra del Perdon, Olite a Corella. Každá vinice, rostlina či jednotlivý proces dostává vynikající péči a zvláštní pozorování, aby se hned od začátku rodila skvělá vína. 

Sarria

Pro výrobu červených vín se nejčastěji používají odrůdy Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Cabernet Sauvignon a Merlot. Garnacha se používá pro růžové víno a mladé červené - Roble. Pro bílé víno pak odrůda Chardonnay. Každá z těchto odrůd byla pečlivě vybrána a pěstována v nejvhodnějším místě s dostatkem světla, vlhkosti a s vyváženými teplotními podmínkami.

Stáří vinic zaručuje vynikající kvalitu hroznů: Více než 50 let Garnacha, Graciano, Tempranillo a Mazuelo, více než 20 let: Merlot, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz