OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

K.H. Schneider Königsfels Riesling trocken

Kód: SCH-TR-KON
759 Kč
Skladem

Riesling ze zapomenuté vinice Königsfels, která je jednou z nejrespektovanější vinic v Nahe. Plné víno s dlouhou dochutí a typickým slaným závěrem.

 

rybydrůbežzelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

K.H. Schneider - Königsfels Riesling trocken

100% Riesling
Alc.: 13 % obj.
Zbytkový cukr: 5,4 g/l
Kyseliny: 7,6 g/l

Königsfels, tato dlouho zapomenutá vinice, je jednou z nejrespektovanější vinic ve vinařském regionu Nahe. Jedná se o extrémně strmou, jižně orientovanou vinici, která je typická obsahem porphyru a svou intenzivní expozici ke slunci. Hrozny byly ručně sbírány od poloviny října z vinice s minimálním výnosem. Následovala dlouhá macerace a fermentace s divokými kvasinkami v 600 l dřevěných nádržích. Víno dlouho zrálo na kvasinkách a bylo lahvováno v polovině června 2019.

Ve vůni můžete nalézt intenzivní aroma žlutého ovoce jako jsou meruňky, zralé broskve, exotické ovoce, žlutý grep, pikantní a herbální tóny. V chuti se opět objevuje žluté ovoce, citrusy s pikantními, minerálními tóny. Chuť je plná, dobře strukturovaná, s velmi dlouhou, pikantní dochutí a typickým slaným závěrem.
Víno má skvělý potenciál k zrání v lahvi, ale můžete si jej vychutnat již teď.
Skvěle se hodí ke sladkovodním i mořským rybám, pečené zelenině či lehčím úpravám drůbeže. Doporučujeme podávat při teplotě 8-10 °C.

suckling_96

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Nahe (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud

Vinařství K.H. Schneider a jejich minerální Rieslingy

weingut-schneider 

Toto rodinné vinařství německé oblasti Nahe bylo založeno v roce 1956 Karlheinzem Schneiderem. Bernd Schneider a jeho manželka Marion vedou vinařství od roku 1999. Po dokončení studií v Heilbronnu, praktických zkušenostech na Novém Zélandu a ve vinařství Wagner-Stempel se do společnosti připojil jejich syn Andi, který je zodpovědný za výrobu vína. Jeho bratr Christoph se vyučil vinařem a také pracuje ve vinařství. Vína K.H. Schneider dosahují každoročně vysokých bodových hodnocení (až 97b!) od prestižních kritiků, jako je např. James Suckling či Falstaff.

K.H. Schneider

Jejich vinice se nacházejí v lokalitách Bad Sobernheim Marbach a Domberg (60% strmé svahy), kde půdu tvoří červený jíl s vysokým obsahem kamenů, částečně proložený břidlicí. V roce 2011 přibylo 0,9 hektaru Ryzlinku rýnského v Schlossböckelheimu, včetně pozemku na Felsenbergské porfyrové zvětralé vulkanické půdě. V roce 2017 bylo portfolio lokalit doplněno o 0,6 hektaru strmých svahů v Schlossböckelheimer Königsfels. V portfoliu BONOViNO najdete vína právě odrůdy Riesling z různých lokalit, od suchých až po sladké.


 

→ PŘEJÍT DO NAHE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz