OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

K.H. Schneider Marbach Riesling trocken

Kód: SCH-TR-MAR
732 Kč
Skladem

Riesling z kamenité single vinice Marbach, která mu zajišťuje velké tělo a mineralitu. Víno s velkým a výjimečným potenciálem ke zrání v lahvi.

 

rybydrůbež

Detailní informace

Detailní popis produktu

K.H. Schneider - Marbach Riesling trocken

100% Riesling
Alc.: 13 % obj.
Zbytkový cukr: 4,1 g/l
Kyseliny: 7,8 g/l

Hrozny pro výrobu tohoto vína pochází z nejlepších částí vinice Marbach. Půda obsahuje červený jíl v kombinaci s břidlicí, křemenem a oblázky. Díky bohatší půdě jsou vína velmi strukturovaná a tělnatá, velký obsah kamenů zároveň přináší mineralitu a eleganci. Marbach je velmi strmá a jižně orientovaná vinice. Hrozny byly ručně přebírány a sbírány od poloviny října. Fermentace probíhala spontánně bez přidání kvasinek ve starých dřevěných sudech o objemu 600 a 1200 litrů po dobu 4-5 týdnů. Víno zrálo na jemných kalech do května a poté proběhla jemné filtrace, v červnu následně lahvování.

Vůně je intenzivní po žlutém ovoci, kiwi, grepu až po bílé broskve a čerstvý ananas. Víno je velmi plné, šťavnaté, s velmi dobrou strukturou a dlouhou minerální dochutí. Víno s velkým a výjimečným potenciálem ke zrání v lahvi.

Tento Riesling se skvěle hodí ke sladkovodním i bělomasým rybám a drůbeži. Víno doporučujeme podávat při 8-10 °C.

suckling_96

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Nahe (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud

Vinařství K.H. Schneider a jejich minerální Rieslingy

weingut-schneider 

Toto rodinné vinařství německé oblasti Nahe bylo založeno v roce 1956 Karlheinzem Schneiderem. Bernd Schneider a jeho manželka Marion vedou vinařství od roku 1999. Po dokončení studií v Heilbronnu, praktických zkušenostech na Novém Zélandu a ve vinařství Wagner-Stempel se do společnosti připojil jejich syn Andi, který je zodpovědný za výrobu vína. Jeho bratr Christoph se vyučil vinařem a také pracuje ve vinařství. Vína K.H. Schneider dosahují každoročně vysokých bodových hodnocení (až 97b!) od prestižních kritiků, jako je např. James Suckling či Falstaff.

K.H. Schneider

Jejich vinice se nacházejí v lokalitách Bad Sobernheim Marbach a Domberg (60% strmé svahy), kde půdu tvoří červený jíl s vysokým obsahem kamenů, částečně proložený břidlicí. V roce 2011 přibylo 0,9 hektaru Ryzlinku rýnského v Schlossböckelheimu, včetně pozemku na Felsenbergské porfyrové zvětralé vulkanické půdě. V roce 2017 bylo portfolio lokalit doplněno o 0,6 hektaru strmých svahů v Schlossböckelheimer Königsfels. V portfoliu BONOViNO najdete vína právě odrůdy Riesling z různých lokalit, od suchých až po sladké.


 

→ PŘEJÍT DO NAHE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz