OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

K.H. Schneider Riesling trocken

Kód: SCH-R-TR
358 Kč
Skladem

Všechny druhy půd z Nahe v jedné lahvi! Svěží, typický a skvěle pitelný Riesling s dobrou strukturou a mineralitou.

 

zelenina, salátyrybydrůbež

Detailní informace

Detailní popis produktu

K.H. Schneider - Riesling Trocken

100% Riesling
Alc.: 12 % obj.
Zbytkový cukr: 4,2 g/l
Kyseliny: 8,3 g/l

Všechny druhy půd z Nahe v jedné lahvi! Hrozny pro tento Riesling pocházejí z vinic Sobernheim and Schlossböckelheim. V půdách těchto vinic lze nalézt červený jíl, břidlici, křemen, stejně tak magmatické horniny jako porphyr a melaphyr.
Sklizeň a probírka probíhala ručně v polovině října v závislosti na vyzrálosti hroznů. Proběhla krátká macerace hroznů a 40 % moštu kvasilo v nerezových tancích a 60 % v tradičních dřevěných sudech. Po pěti měsících zrání na jemných kvasničních kalech proběhlo v polovině května lahvování.
Lehký, svěží, typický a skvěle pitelný Riesling s tóny tropického ovoce (kiwi, žlutý grep) citrusů a bylinek. Víno lehčího těla, ale s dobrou strukturou, pikantní kyselinkou a mineralitou.

Výborný jako aperitiv, ale hodí se i k salátům a lehkým předkrmům z ryb a drůbeže.

suckling 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Nahe (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud, Nerezový tank

Vinařství K.H. Schneider a jejich minerální Rieslingy

weingut-schneider 

Toto rodinné vinařství německé oblasti Nahe bylo založeno v roce 1956 Karlheinzem Schneiderem. Bernd Schneider a jeho manželka Marion vedou vinařství od roku 1999. Po dokončení studií v Heilbronnu, praktických zkušenostech na Novém Zélandu a ve vinařství Wagner-Stempel se do společnosti připojil jejich syn Andi, který je zodpovědný za výrobu vína. Jeho bratr Christoph se vyučil vinařem a také pracuje ve vinařství. Vína K.H. Schneider dosahují každoročně vysokých bodových hodnocení (až 97b!) od prestižních kritiků, jako je např. James Suckling či Falstaff.

K.H. Schneider

Jejich vinice se nacházejí v lokalitách Bad Sobernheim Marbach a Domberg (60% strmé svahy), kde půdu tvoří červený jíl s vysokým obsahem kamenů, částečně proložený břidlicí. V roce 2011 přibylo 0,9 hektaru Ryzlinku rýnského v Schlossböckelheimu, včetně pozemku na Felsenbergské porfyrové zvětralé vulkanické půdě. V roce 2017 bylo portfolio lokalit doplněno o 0,6 hektaru strmých svahů v Schlossböckelheimer Königsfels. V portfoliu BONOViNO najdete vína právě odrůdy Riesling z různých lokalit, od suchých až po sladké.


 

→ PŘEJÍT DO NAHE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz