OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

K.H. Schneider Schlossböckelheim Riesling Kabinett süss

Kód: SCH-S-KAB
403 Kč
Skladem

Svěže sladký Riesling z top vinic Felsenberg a Königsfels. Chuť je vyvážená a díky přírodnímu cukru a kyselině příjemně šťavnatá, s minerální dochutí.

 

zrající (aromatické) sýrydezertysýry s modou plísní

Detailní informace

Detailní popis produktu

K.H. Schneider - Schlossböckelheim Riesling Kabinett süss

100% Riesling
Alc.: 9 % obj.
zbytkový cukr: 43,8 g/l
kyseliny: 8,4 g/l

Pro výrobu tohoto vína byly použity hrozny, které rostou na strmých svazích těch nejlepších Grand Cru vinic Felsenberg a Königsfels. Půda obsahuje vulkanické horniny, Porphyr a Melapyhr, které podporují specifické aroma a chuť ve víně. Ruční sklizeň od poloviny října a spontánní fermentace asi 4-5 týdnů, pouze v nerezových tancích. Víno zrálo na jemných kvasničních kalech do května 2019 a poté proběhla jemná filtrace.

Ve vůni můžete nalézt nejen intenzivní kouřovost typickou pro Schlossböckelheim, ale také výraznou ovocnost. Chuť je vyvážená a díky přírodnímu cukru a kyselině příjemně šťavnatá, s minerální dochutí.

Skvěle se hodí k párování s modrým sýrem, zrajícími sýry či jemnými dezerty. Doporučená teplota podávání je 6-8 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Nahe (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Sladké
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství K.H. Schneider a jejich minerální Rieslingy

weingut-schneider 

Toto rodinné vinařství německé oblasti Nahe bylo založeno v roce 1956 Karlheinzem Schneiderem. Bernd Schneider a jeho manželka Marion vedou vinařství od roku 1999. Po dokončení studií v Heilbronnu, praktických zkušenostech na Novém Zélandu a ve vinařství Wagner-Stempel se do společnosti připojil jejich syn Andi, který je zodpovědný za výrobu vína. Jeho bratr Christoph se vyučil vinařem a také pracuje ve vinařství. Vína K.H. Schneider dosahují každoročně vysokých bodových hodnocení (až 97b!) od prestižních kritiků, jako je např. James Suckling či Falstaff.

K.H. Schneider

Jejich vinice se nacházejí v lokalitách Bad Sobernheim Marbach a Domberg (60% strmé svahy), kde půdu tvoří červený jíl s vysokým obsahem kamenů, částečně proložený břidlicí. V roce 2011 přibylo 0,9 hektaru Ryzlinku rýnského v Schlossböckelheimu, včetně pozemku na Felsenbergské porfyrové zvětralé vulkanické půdě. V roce 2017 bylo portfolio lokalit doplněno o 0,6 hektaru strmých svahů v Schlossböckelheimer Königsfels. V portfoliu BONOViNO najdete vína právě odrůdy Riesling z různých lokalit, od suchých až po sladké.


 

→ PŘEJÍT DO NAHE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz