OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

K.H. Schneider Riesling halbtrocken

Kód: SCH-R-HTR
319 Kč
Skladem

Typický Riesling z Nahe, který vyniká svojí svěžestí a mineralitou. Skvělý balanc mezi zbytkovým cukrem a kyselinou.

 

zrající (aromatické) sýrydezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

K.H. Schneider - Riesling halbtrocken

100% Riesling
Alc.: 11,5 % obj.
Zbytkový cukr: 14,3 g/l
Kyseliny: 8,5 g/l

Všechny typy půd z Nahe v jedné lahvi! Hrozny pro tento lokální Riesling pocházejí z vinic Sobernheim a Schlossböckelheim. Půdy těchto vinic obsahují červený jíl, břidlici, křemen, štěrk, stejně tak porphyr a melaphyr. Hrozny byly sbírány ručně v několika termínech od začátku do poloviny října 2021. Fermentace proběhla ve starých dřevěných sudech o objemu 2400 a 1200 litrů a také v nerezových tancích, 50 % spontánně s divokými kvasinkami a 50 % s pomocí selektovaných kvasinek po dobu 4-5 týdnů.

Typický Riesling z Nahe, který vyniká svou svěžestí, ovocností a mineralitou. Víno s lákavou vůní květin a čerstvých bylinek, živou a šťavnatou kyselinou, středně plným tělem, a s dobrým balancem mezi zbytkovým cukrem a kyselinou.

Hodí se k výraznějším zrajícím sýrům a k lehčím dezertům. Víno doporučujeme podávat při teplotě 6-8 °C.

suckling 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Nahe (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Polosuché
Ročník: 2021
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud, Nerezový tank

Vinařství K.H. Schneider a jejich minerální Rieslingy

weingut-schneider 

Toto rodinné vinařství německé oblasti Nahe bylo založeno v roce 1956 Karlheinzem Schneiderem. Bernd Schneider a jeho manželka Marion vedou vinařství od roku 1999. Po dokončení studií v Heilbronnu, praktických zkušenostech na Novém Zélandu a ve vinařství Wagner-Stempel se do společnosti připojil jejich syn Andi, který je zodpovědný za výrobu vína. Jeho bratr Christoph se vyučil vinařem a také pracuje ve vinařství. Vína K.H. Schneider dosahují každoročně vysokých bodových hodnocení (až 97b!) od prestižních kritiků, jako je např. James Suckling či Falstaff.

K.H. Schneider

Jejich vinice se nacházejí v lokalitách Bad Sobernheim Marbach a Domberg (60% strmé svahy), kde půdu tvoří červený jíl s vysokým obsahem kamenů, částečně proložený břidlicí. V roce 2011 přibylo 0,9 hektaru Ryzlinku rýnského v Schlossböckelheimu, včetně pozemku na Felsenbergské porfyrové zvětralé vulkanické půdě. V roce 2017 bylo portfolio lokalit doplněno o 0,6 hektaru strmých svahů v Schlossböckelheimer Königsfels. V portfoliu BONOViNO najdete vína právě odrůdy Riesling z různých lokalit, od suchých až po sladké.


 

→ PŘEJÍT DO NAHE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz