OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Remírez de Ganuza Blanco Reserva

Kód: GAN-BLC-RES
1 021 Kč
Skladem

Velmi plné a elegantní víno s jemnou mineralitou doprovázenou tóny smetany a dubu. Skvěle se hodí k lanýžovým pokrmům!

 

plody mořerýže pastahouby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Remírez de Ganuza - Blanco Reserva

90% Viura, 5% Malvasia, 5% Garnacha blanca
Alc.: 14 % obj.

Hrozny pochází z vinic vysázených v letech 1978 v okolí San Vincente de la Sonsierra. Šetrná ruční sklizeň hroznů v 12 kg boxech. Tepelná regulace ve speciálních chladicích komorách (4-6 °C) po dobu 24 h před fermentací. Hrozny se pak ručně se selektují na třídicích stolech. Dále se extrahuje mošt, který samovolně vyteče z rotačního tanku (bez lisování). Víno pak leží na svých vlastních kalech po dobu 12 měsíců v nových francouzských dubových sudech. Během této doby se pravidelně provádí battonage, která dělá víno více tělnaté sofistikované.

Barva je slámově žlutá se zelenými odstíny, čistá a zářivá. Ve vůni je víno velice intenzivní s tóny tropického ovoce, peckovic, aromatických bylin, a také lehkými tóny dřeva po zrání v sudech. Na patře velmi chutné s nádechem smetany a toastovinky. Velmi komplexní víno s harmonickou kyselinkou a minerálním závěrem.

Víno skvělé do gastronomie. Hodí se k pečené rybě, plodům moře, krémovému rizotu, pastě, bílému masu a houbám či lanýžům. Vychutnáte si ho však i samotné. Doporučujeme podávat při teplotě 8 °C.

penin 94

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Garnacha Blanca, Malvasía, Viura (Macabeo)
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Remírez de Ganuza a naše nabídka vín

remirez-de-ganuza

Vinařství vzniklo roku 1989 zakladatelem Fernandem Remírez de Ganuza. Nachází se v městečku Samaniego, v proslulé oblasti Rioja Alavesa.

K výrobě vín vynikajících kvalit využívají 60 ha vlastních vinic a jich roční produkce je pouhých 80.000 lahví vína. O co je produkce vinařství menší, o to jsou tato vína žádanější a vzácnější, což se také pochopitelně odráží v ceně vína. Vinařství Remiréz de Ganuza je vinařství posedlé kvalitou a čistotou výroby. Při prohlídce vinařství máte často pocit, že byste si měli obout přezůvky. Vše co se zde provádí při výrobě, se provádí s maximální pečlivostí s úzkostlivou čistotou.

Remirez de ganuza

Každý hrozen se snad několikrát prohlédne a rozdělí na jednotlivé části podle vyzrálosti. Vína se lisují jedinečným způsobem vyvinutým v tomto vinařství - pouze za pomoci tlaku vody, která se napouští do vaků, ty jsou pak položeny na nasypané přebrané hrozny do speciálních nádrží. Zajistí se tak velice jemný a rovnoměrný tlak na bobulky. Vína, jsou stejně neuvěřitelná, jako výroba ze které pocházejí. Ve Španělsku se říká, že vína Remírez de Ganuza patří k nejzajímavějším objevům poslední doby.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz