OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Parentesis Blanc

Kód: CLO-PAR
Akce
Značka: Clos 93
259 Kč
Skladem

Velké bílé víno vyrobené z odrůd Garnacha Blanca a Pedro Ximénez. Zraje 6 měsíců ve francouzských dubových sudech a výroba je omezena na 2166 lahví.
AKCE! (PŮV. CENA 506,-)

 

drůbežzelenina, salátyhouby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Clos 93 - Parentesis Blanc - AKCE! (PŮV. CENA 506,-)

70% Garnacha Blanca a 30% Pedro Ximénez
Alc.: 13,5 % obj.

Toto víno pochází z vinic starých 15 let, nacházejících se ve městě El Lloar v nadmořské výšce 200-220 m. Clos 93 je malé vinařství, které pracuje s vinicemi přírodním způsobem, vyhýbá se tedy používání herbicidů a chemického postřiku. Díky malým pozemkům s různými půdami a sklonem je dosahováno různého dozrání hroznů.

Každá odrůda je vinifikována odděleně až do samotného konce výroby. Jakmile se hrozny sklidí, zůstávají v chladu 2-3 dny, aby se z nich získaly všechny primární vůně. Následuje fermentace, kdy se víno nechá nakvášet na matolinách (metoda používaná v minulosti ve venkovských domech), čímž víno získává více těla a struktury. Takto se nechá až do lisování, dobu rozhodne enolog sensorickou ochutnávkou. Víno je stařeno po dobu 6 měsíců ve francouzských dubových sudech, poté se nechá stabilizovat 15 až 20 dní v nerezových tancích. Výroba tohoto vína je limitována na 2166 lahví.

Doporučujeme podávat při teplotě 10-12 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Priorat (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2018
Odrůda: Garnacha Blanca, Pedro Ximénez
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Clos 93 a naše nabídka vín

celler-clos-93

Vinařství Clos 93 je jedno velké dobrodružství z Prioratu, které vzniklo mezi třemi přáteli a velkou vášní pro víno. Clos 93 vznikl v roce 2008, kdy Rubén Sabaté, student enologie, začal vyrábět víno pro domácí spotřebu z vinic kolem města El Lloar v regionu Priorat. Jeho cílem však bylo dostat se na trh.

Clos 93

Název vinařství Clos 93 má dvojí význam. Clos (close-uzavřený) odkazuje na uzavřený prostor, ve kterém bylo dříve víno vyráběno v zadní části domu (L'Interrogant). Číslo 93 pak ze dvou důvodů. První z nich se vztahuje k číslu 9, v katalánštině je psáno „nueve“ - nové a protože byly noví v tomto odvětví, zdálo se vhodné identifikovat s tímto číslem. Odkazem na číslo 3 je pak spojení 3 partnerů: Rubén Sabaté - vinař, Pepo García - vinař a Josep Mª Sabaté, manažer Clos 93. Clos 93 je také uváděno jako vinařství s číslem 93 v registru vinařství.

Tři přátelé, kteří jsou mimo jiné také rodina, se tak snaží vyjádřit svoje štěstí skrze víno - odrůdami Garnacha Tinta, Cariñena a Cabernet Sauvignon.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PRIORAT

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz