OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Taubenschuss Grüner Veltliner Ried Weisser Berg

Kód: TB-GVWB
Značka: Taubenschuss
354 Kč
Skladem

Velmi suchý Veltlín ze starší vinice Ried Weisser Berg, nesoucí ochrannou známkou původu Weinviertel DAC. Výborně se hodí k tradiční rakouské domácí kuchyni.

 

předkrmy, tapaszelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Taubenschuss Grüner Veltliner Ried Weisser Berg Weinviertel DAC

100% Veltlínské zelené
Alc: 12,5 % obj.

Hrozny pochází z konkrétní vinice Ried Weisser Berg, jejíž stáří je 31 let. Půda je zde hluboká a sprašová s obsahem vápna. Ruční sběr hroznů probíhá v září. Po krátké maceraci a jemném zpracování víno zraje v nerezovém tanku. Do lahví se plní v březnu.

Barva vína je jasně žluto zelená, na nose komplexní a ovocné. V chuti velmi hluboké a čisté, kořeněné a lehce pikantní. Výborně se hodí k lehkým jídlům jako jsou saláty a předkrmy, stejně tak jako k tradiční rakouské domácí kuchyni.

falstaff 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Grüner Veltliner
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Taubenschuss a naše nabídka vín

weingut-taubenschuss

Vinařství Taubenschuss vzniklo v roce 1670 a staví na dlouholeté tradici několika generací vinařů. Historický Aspergerhaus, který po staletí patří k největším architektonickým klenotům Poysdorfu, je ideálním domovem pro výrobu a prezentaci vín. V dnešní době vede provoz Monika a Helmut Taubenschussovi. Synové Markus a Thomas jsou neodmyslitelnou součástí vinařství. Starají se o produkci a prodej.

Taubenschuss je monolit vinné oblasti Weinviertlu a je známý pro svá suchá, pro tuto oblast typická vína, která mají vlastní jedinečný charakter. Tajemství spočívá v přirozenosti, a proto má každý ročník své typické vlastnosti.

Taubenschuss

Zhruba 60 kilometrů severovýchodně od Vídně, směrem na Brno, se nachází v lehce kopcovité krajině městečko Poysdorf. Již od 14. století se tady vyrábí víno. Charakteristikou oblasti je dominantní spraš a mírné podnebí, které tvoří perfektní podmínky pro výrobu vyjímečných vín, obzvláště pro odrůdu Veltlínské zelené. Spraš je zemina, která udrží vlhkost a v oblasti kolem Poysdorfu sahá až do 15 metrů hloubky. Je ideálním základem pro Veltlínské Zelené a Burgundské odrůdy. Vápencové, štěrkové a pískové sedimenty v terasách dodávají vínu charakter, mineralitu a jedinečnost. V největší a nejzajímavější vinné oblasti Rakouska se nachází na 20 hektarech vinic odrůdy, které podle struktury půdy, polohy a klimatu dosahují té nejlepší kvality. Víno se sklízí výhradně tradiční ruční selekcí. Tyto základní kameny mají hlavní význam pro excelentní kvalitu vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz