OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Taubenschuss Sauvignon Blanc Reserve -S-

Kód: TB-SBR
Značka: Taubenschuss
474 Kč
Skladem

Sauvignon Blanc Reserve je krémové, plné a komplexní víno, které si užijete jen tak, nebo lze kombinovat k výraznějším předkrmům, jako jsou třeba foie gras.

 

předkrmy, tapasdrůbežryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Taubenschuss Sauvignon Blanc Reserve -S-

100% Sauvignon Blanc
Alc.: 13,5 % obj.

Hrozny pochází z vinice Ried Höbertsgrub, jejichž stáří je až 24 let. Půda je zde hluboká, hlinitá sprašová. Ruční sběr hroznů probíhá v říjnu. Po maceraci a jemném zpracování víno spontánně fermentuje v nerezovém tanku, následně leží 15 měsíců na kalech. Do lahví se plní v únoru.

Intenzivní zlatožlutá barva, v chuti zralý angrešt, bezinky a paprika. Krémové, plné a komplexní víno. Lze pít samostatně nebo kombinovat k výraznějším předkrmům, jako jsou husí nebo kachní játra, ale také k rybám a bílému masu.

falstaff 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2018
Odrůda: Sauvignon Blanc
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Taubenschuss a naše nabídka vín

weingut-taubenschuss

Vinařství Taubenschuss vzniklo v roce 1670 a staví na dlouholeté tradici několika generací vinařů. Historický Aspergerhaus, který po staletí patří k největším architektonickým klenotům Poysdorfu, je ideálním domovem pro výrobu a prezentaci vín. V dnešní době vede provoz Monika a Helmut Taubenschussovi. Synové Markus a Thomas jsou neodmyslitelnou součástí vinařství. Starají se o produkci a prodej.

Taubenschuss je monolit vinné oblasti Weinviertlu a je známý pro svá suchá, pro tuto oblast typická vína, která mají vlastní jedinečný charakter. Tajemství spočívá v přirozenosti, a proto má každý ročník své typické vlastnosti.

Taubenschuss

Zhruba 60 kilometrů severovýchodně od Vídně, směrem na Brno, se nachází v lehce kopcovité krajině městečko Poysdorf. Již od 14. století se tady vyrábí víno. Charakteristikou oblasti je dominantní spraš a mírné podnebí, které tvoří perfektní podmínky pro výrobu vyjímečných vín, obzvláště pro odrůdu Veltlínské zelené. Spraš je zemina, která udrží vlhkost a v oblasti kolem Poysdorfu sahá až do 15 metrů hloubky. Je ideálním základem pro Veltlínské Zelené a Burgundské odrůdy. Vápencové, štěrkové a pískové sedimenty v terasách dodávají vínu charakter, mineralitu a jedinečnost. V největší a nejzajímavější vinné oblasti Rakouska se nachází na 20 hektarech vinic odrůdy, které podle struktury půdy, polohy a klimatu dosahují té nejlepší kvality. Víno se sklízí výhradně tradiční ruční selekcí. Tyto základní kameny mají hlavní význam pro excelentní kvalitu vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz