OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

K.H. Schneider Schlossböckelheim Riesling Vulkanstein trocken

Kód: SCH-TR-VUL
Tip
502 Kč
Skladem

Tento Riesling pochází z top Grand Cru vinic Felsenberg a Königsfels. Půda obsahuje vulkanické horniny, které podporují jeho specifické aroma a chuť.

 

rybydrůbež

Detailní informace

Detailní popis produktu

K.H. Schneider - Schlossböckelheim Riesling Vulkanstein trocken

100% Riesling
Alc.: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 4,7 g/l
Kyseliny: 8,1 g/l

Pro výrobu tohoto vína byly použity hrozny, které rostou na strmých svazích těch nejlepších Grand Cru vinic Felsenberg a Königsfels. Půda obsahuje vulkanické horniny, Porphyr a Melapyhr, které podporují specifické aroma a chuť ve víně.

Ruční sběr hroznů v několika termínech od poloviny října. Kvašení probíhá ve starých dřevěných sudech o objemu 600 a 1200 litrů, pouze spontánně za pomocí divokých kvasinek po dobu 4-5 týdnů. Poté víno zraje na jemných kalech a následuje pouze jedna jemná filtrace.

Místní suchý riesling je prvotřídní, živý, šťavnatý, s delikátní osobitou chutí. Ve vůni lze nalézt kořenité a kouřové aroma, grep a meruňky a v chuti žluté ovoce. Víno je plné, dobře strukturované s typickou minerální slaností a kouřovým závěrem.

Skvěle se hodí k párování se sladkovodními a mořskými rybami či drůbeží. Doporučená teplota podávání je 8-10 °C.

suckling 94

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Nahe (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2021
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud

Vinařství K.H. Schneider a jejich minerální Rieslingy

weingut-schneider 

Toto rodinné vinařství německé oblasti Nahe bylo založeno v roce 1956 Karlheinzem Schneiderem. Bernd Schneider a jeho manželka Marion vedou vinařství od roku 1999. Po dokončení studií v Heilbronnu, praktických zkušenostech na Novém Zélandu a ve vinařství Wagner-Stempel se do společnosti připojil jejich syn Andi, který je zodpovědný za výrobu vína. Jeho bratr Christoph se vyučil vinařem a také pracuje ve vinařství. Vína K.H. Schneider dosahují každoročně vysokých bodových hodnocení (až 97b!) od prestižních kritiků, jako je např. James Suckling či Falstaff.

K.H. Schneider

Jejich vinice se nacházejí v lokalitách Bad Sobernheim Marbach a Domberg (60% strmé svahy), kde půdu tvoří červený jíl s vysokým obsahem kamenů, částečně proložený břidlicí. V roce 2011 přibylo 0,9 hektaru Ryzlinku rýnského v Schlossböckelheimu, včetně pozemku na Felsenbergské porfyrové zvětralé vulkanické půdě. V roce 2017 bylo portfolio lokalit doplněno o 0,6 hektaru strmých svahů v Schlossböckelheimer Königsfels. V portfoliu BONOViNO najdete vína právě odrůdy Riesling z různých lokalit, od suchých až po sladké.


 

→ PŘEJÍT DO NAHE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz