OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

K.H. Schneider Felsenberg Riesling trocken

Kód: SCH-TR-FELA
Novinka
759 Kč
Skladem

Minerální Riesling z ikonické vinice Grosse Lage Felsenberg. Víno s velkým potenciálem ke zrání v lahvi.

 

rybydrůbežzelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

K.H. Schneider - Felsenberg Riesling trocken

100% Riesling
Alc.: 13 % obj.

Vinice Felsenberg Grosse Lage leží v nejpozoruhodnější části Nahe. Jižně položená vinice je téměř černá, s vulkanickou horninou (rhyolit) a stoupá s 50-60 % sklonem až k pásu skály, která chrání vinici Felsenberg před silnými větry. Půda obsahuje hodně zvětralých hornin, díky kterým je kyprá a dobře provzdušněná. Dobré půdně-klimatické podmínky, jako je dobrá výhřevnost půdy a dobře chráněná lokalita, podporují včasnou vegetaci a prodlužují období zrání hroznů. Vysoký obsah kamenů v půdě zajišťuje její dobrou drenáž. Vinice také obsahují porphyry a kamenitý štěrk.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Nahe (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud

Vinařství K.H. Schneider a jejich minerální Rieslingy

weingut-schneider 

Toto rodinné vinařství německé oblasti Nahe bylo založeno v roce 1956 Karlheinzem Schneiderem. Bernd Schneider a jeho manželka Marion vedou vinařství od roku 1999. Po dokončení studií v Heilbronnu, praktických zkušenostech na Novém Zélandu a ve vinařství Wagner-Stempel se do společnosti připojil jejich syn Andi, který je zodpovědný za výrobu vína. Jeho bratr Christoph se vyučil vinařem a také pracuje ve vinařství. Vína K.H. Schneider dosahují každoročně vysokých bodových hodnocení (až 97b!) od prestižních kritiků, jako je např. James Suckling či Falstaff.

K.H. Schneider

Jejich vinice se nacházejí v lokalitách Bad Sobernheim Marbach a Domberg (60% strmé svahy), kde půdu tvoří červený jíl s vysokým obsahem kamenů, částečně proložený břidlicí. V roce 2011 přibylo 0,9 hektaru Ryzlinku rýnského v Schlossböckelheimu, včetně pozemku na Felsenbergské porfyrové zvětralé vulkanické půdě. V roce 2017 bylo portfolio lokalit doplněno o 0,6 hektaru strmých svahů v Schlossböckelheimer Königsfels. V portfoliu BONOViNO najdete vína právě odrůdy Riesling z různých lokalit, od suchých až po sladké.


 

→ PŘEJÍT DO NAHE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz