OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Cuarenta 40 Vendimias Verdejo

Kód: CR-40-VER
Značka: Cuatro Rayas
243 Kč
Skladem

Speciální selekce hroznů z vinic starých minimálně 40 let. Typická chuť jablek a citrusů. Energické ovocné Verdejo, které vás dostane svojí svěžestí.

 

rybyrýžepastapředkrmy, tapas

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuatro Rayas - Cuarenta 40 Vendimias Verdejo

100% Verdejo
Alc.: 13 %

Víno vzniklo u příležitosti 40 výročí výroby vína v Cuatro Rayas. Speciální selekce hroznů z vinic starých 40 let pod dozorem enologa Angela Calleja. Leží v sudech z nerezové oceli, je fermentováno pomocí domácích kvasnic při teplotě 15°C po dobu 21 dní a minimálně 5 měsíců leží na kalech. Studená macerace probíhá 12h při teplotě 6 °C. Víno má bledě žlutou barvu se zeleným třpytem. Ve vůni je intenzivní citrónová kůra, minerály, zralé jablko a fenykl. Na patře nabízí energetickou směs ovoce a minerálů, v závěru čisté, plné tělo s dlouhou perzistencí.

Víno je ideální podávat s rybou, rýží, pastou, světlými polévkami či lehkými tapas. Servírujeme při teplotě 6-8°C.

penin 92   wine-enthusiast-91

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rueda (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Verdejo
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Cuatro Rayas a naše nabídka vín

cuatro-rayas

Historie tohoto vinařství sahá až do roku 1935. Skupina Cuatro Rayas dnes produkuje více než 20% lahvového vína z označením Rueda DO, což z něj činí největšího producenta s tímto označením - s roční produkcí 11 milionů lahví.

Cuatro Rayas

Jejich vína, především z odrůdy Verdejo, jsou lídry v bílých vínech ve Španělsku, a také mají velký vliv na zahraničním trhu. Můžeme je najít ve více než čtyřiceti zemích, jako je Japonsko, Čína, USA, Německo, Velká Británie, Nizozemí a Mexiku. I přes velkou produkci zde najdeme i velice ceněná vína. Například Cuatro Rayas Viñedos Centenarios se rozlévá v Michelinových restauracích na skleničku, letecká společnost Lufthansa ho pak zařadila na svoji vinnou kartu.

Vinařství sídlí nedaleko města Valladolid a své vinice má v oblastech DO Rueda, DO Ribera del Duero a DO Castilla y León.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RUEDA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz