OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Cuarenta 40 Vendimias Tinto de Ribera

Kód: CR-40-TTO
Značka: Cuatro Rayas
373 Kč
Skladem

Skvělý poměr cena výkon! V ústech velmi komplexní, plné a strukturované. Kulaté a sladké tříslo se potkává s tóny černých divokých bobulí a kávy.

 

jamon1salámkyhovězí masozvěřina

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuatro Rayas - Cuarenta 40 Vendimias Tinto de Ribera

100% Tempranillo
Alc.: 14 %

Víno vzniklo u příležitosti 40 výročí výroby vína v Cuatro Rayas. Speciální selekce hroznů z vinic starých 40 let z okolí Pedrosa Del Duero (pochází z hroznů z vinic oblasti Ribera del Duero DO). Zrání na dubovém sudu barrique po dobu 10 měsíců.

Sytá třešňově červená barva s purpurovými odlesky. Na nose čisté a intenzivní, kombinace černého ovoce a lékořice. Zralé švestky a lehké koření v pozadí jsou v dokonalé harmonii s toastovými a kávovými tóny, způsobenými ležení na barikovém sudu. V ústech velmi komplexní a strukturované. Kulaté a sladké tříslo se potkává s tóny černých divokých bobulí. Velmi dlouhý konec.

Vino je ideální podávat ke španělským sušeným specialitám, jako je jamón, lomo, salchichón, k červenému masu či zvěřině. Servírujeme při teplotě 18°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2020
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Cuatro Rayas a naše nabídka vín

cuatro-rayas

Historie tohoto vinařství sahá až do roku 1935. Skupina Cuatro Rayas dnes produkuje více než 20% lahvového vína z označením Rueda DO, což z něj činí největšího producenta s tímto označením - s roční produkcí 11 milionů lahví.

Cuatro Rayas

Jejich vína, především z odrůdy Verdejo, jsou lídry v bílých vínech ve Španělsku, a také mají velký vliv na zahraničním trhu. Můžeme je najít ve více než čtyřiceti zemích, jako je Japonsko, Čína, USA, Německo, Velká Británie, Nizozemí a Mexiku. I přes velkou produkci zde najdeme i velice ceněná vína. Například Cuatro Rayas Viñedos Centenarios se rozlévá v Michelinových restauracích na skleničku, letecká společnost Lufthansa ho pak zařadila na svoji vinnou kartu.

Vinařství sídlí nedaleko města Valladolid a své vinice má v oblastech DO Rueda, DO Ribera del Duero a DO Castilla y León.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RUEDA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz