OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Villarrica Reserva Selección Especial Magnum

Kód: VILR-RE-MGN
Novinka
Značka: Villarrica
1 284 Kč
Skladem

Víno s vynikající rovnováhou mezi ovocnými tóny a tóny karamelizovaného cukru. Velká lahev magnum, která by neměla chybět ve vašem archivu.

 

jehněčí masojehněčí maso_1salámkyjamon1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorío de Villarrica - Villarrica Reserva Selección Especial Magnum 1,5 L

100% Tempranillo
Alkohol: 14,5% obj.

Toto víno pochází z vinice „Finca El Carrizo“, která byla vysazena roku 1926. Půda je zde jílovito–vápenatá s kameny na povrchu. Hrozny se sklízí ručně do speciálních 1.000 kg vozíků. Jejich první selekce probíhá přímo ve vinici, druhá pak ve vinařství spolu s odstopkováním hroznů.
Fermentace probíhá ve velkých nerezových tancích na 6000 kg po dobu 28 dnů při kontrolované teplotě. Třikrát denně probíhá přečerpávání z důvodu extrakce barevných složek. Malolaktická fermentace a zrání probíhá ve francouzských dubových barikových sudech po dobu 24 měsíců. Poté odpočívá dalších 24 měsíců v lahvi, než se dostane do prodeje.

Tmavě třešňově červená, čistá barva. Podmanivá vůně přezrálého ovoce, jako jsou maliny, třešně a rybíz. Víno s vynikající rovnováhou mezi ovocnými tóny a tóny karamelizovaného cukru. Velmi příjemná hladká dochuť. Jednoduše skvělá Reserva z Rioji – víno, které by nemělo chybět ve vašem archivu.
Víno si vychutnáte nejen samotné, ale i spolu s tradiční španělskou jehněčí pečení, dušenými pokrmy a embutidos (jamón, fuet, lomo apod.). Chybu neuděláte ani s čokoládovým dezertem s lesním ovocem.
Doporučujeme teplotu podávání 14-16°C.

 

wine-enthusiast-93

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2016
Odrůda: Tempranillo
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Villarrica a naše nabídka vín

villarica

Vinařství Señorío de Villarrica patří rodině vinařů a vinohradníků, která historický sídlí v srdci oblasti Rioja DOCa, tedy Rioja Alta v městečku San Asensio, kde se pečlivě starají o 110 ha svých starých vinic. Tato rodina s vášní produkuje špičková vína díky péči a znalostem sbíraným již po 4 generace.

Villarrica

Historie sahá až do roku 1860, kdy prapředci zakládali první vinice. Na začátku vinařství jako takového pak byla práce zakladatele Florentino Fernándeze, který viděl v révě a půdě optimální vlastnosti pro výrobu lahodných vín. V současné době jsou to jeho čtyři synové, kteří stojí v čele vinařství a vinic. Jsou nositeli vinařské tradice, v které se narodili a vyrůstali, ale zároveň přinášejí inovaci moderní doby. Všechna vína jsou vyráběna pouze z hroznů vlastních vinic a hrozny se sbírají ručně. O vinice se starají vysoce kvalifikovaní odborníci, někteří již déle než 20 let.

První vinice byly vysázeny roku 1911, 1926 dále pak 1940 a 1960. Jsou vysazeny v nadmořské výšce 650 m v kamenitém terénu, odkud pocházejí nejlepší a nejelegantnější vína odrůdy Tempranillo. V létě probíhá prořezávání hroznů, což umožňuje dosáhnout správné dozrávání. Sklizeň začíná začátkem října a celá se provádí pouze ručně. Dvojí selekce hroznů zaručuje nejlepší surovinu na výrobu vín. Již ve vinohradech se vybírají nejlepší hrozny a ty špatné se vyřazují.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz