OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Villarrica Reserva Especial Double Magnum

Kód: VILR-RE-DMG
Značka: Villarrica
3 097 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Klasické elegantní víno typu Reserva z Rioja Alta. Velmi harmonické víno, vhodné k archivaci. Skvělý dárek pro milovníky vína nebo výjimečné příležitosti.

 

jehněčí masojehněčí maso_1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorío de Villarrica - Villarrica Reserva Especial Double Magnum 3 L

100% Tempranillo
Alkohol: 13,5% obj.

Víno pochází z vinice „Finca El Carrizo“ vysazené v roce 1926. Ruční sběr a následná pečlivá selekce a odstopkování hroznů. Fermentace probíhá ve velkých nerezových tancích po dobu 28 dnů při kontrolované teplotě. Třikrát denně probíhá přečerpávání z důvodu extrakce barevných složek. Malolaktická fermentace a zrání probíhá ve francouzských dubových barikových sudech po dobu 14 měsíců. Poté odpočívá dalších 14 měsíců v lahvi, než se dostane do prodeje.

Elegantní aroma zralého ovoce, v chuti ovocný kompot, maliny, rybíz a zralé třešně. Víno s vynikající rovnováhou mezi ovocnými tóny a tóny karamelizovaného cukru. Velmi příjemná hladká dochuť.

Víno si vychutnáte spolu s kastilskou jehněčí pečení. Doporučujeme teplotu podávání 16-18°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2015
Odrůda: Tempranillo
Objem: 3 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Villarrica a naše nabídka vín

villarica

Vinařství Señorío de Villarrica patří rodině vinařů a vinohradníků, která historický sídlí v srdci oblasti Rioja DOCa, tedy Rioja Alta v městečku San Asensio, kde se pečlivě starají o 110 ha svých starých vinic. Tato rodina s vášní produkuje špičková vína díky péči a znalostem sbíraným již po 4 generace.

Villarrica

Historie sahá až do roku 1860, kdy prapředci zakládali první vinice. Na začátku vinařství jako takového pak byla práce zakladatele Florentino Fernándeze, který viděl v révě a půdě optimální vlastnosti pro výrobu lahodných vín. V současné době jsou to jeho čtyři synové, kteří stojí v čele vinařství a vinic. Jsou nositeli vinařské tradice, v které se narodili a vyrůstali, ale zároveň přinášejí inovaci moderní doby. Všechna vína jsou vyráběna pouze z hroznů vlastních vinic a hrozny se sbírají ručně. O vinice se starají vysoce kvalifikovaní odborníci, někteří již déle než 20 let.

První vinice byly vysázeny roku 1911, 1926 dále pak 1940 a 1960. Jsou vysazeny v nadmořské výšce 650 m v kamenitém terénu, odkud pocházejí nejlepší a nejelegantnější vína odrůdy Tempranillo. V létě probíhá prořezávání hroznů, což umožňuje dosáhnout správné dozrávání. Sklizeň začíná začátkem října a celá se provádí pouze ručně. Dvojí selekce hroznů zaručuje nejlepší surovinu na výrobu vín. Již ve vinohradech se vybírají nejlepší hrozny a ty špatné se vyřazují.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz