OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Remírez de Ganuza Trasnocho Magnum

Kód: GAN-TRA-MGN
6 175 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Trasnocho neboli "přes noc". Podmanivé víno vyráběné unikátním způsobem. Velká lahev Magnum 1,5 L v dřevěné krabici.

 

jehněčí masozvěřinajehněčí maso_1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Remírez de Ganuza - Trasnocho Magnum 1,5 L v dřevěné krabici

90% Tempranillo, 5% Graciano, 5% Viura & Malvasía
Produkce 18.000 lahví
Alc.: 14,5 % obj.

Vlajková loď vinařství Remírez de Ganuza. Trasnocho získalo svůj název dle způsobu výroby - hrozny jsou zpracovávány během noci, aby nedošlo k jejich zahřátí. Víno pochází z vinic starších než 60 let. Hrozny jsou ručně sbírány do 12 kg chladicích boxů, ručně tříděny a odstopkovány. Fermentace probíhá v malých nerezových tancích. Toto víno se získává unikátním systémem extrakce bez oxidace, pomocí tlaku vodou naplněného vaku – jedná se o speciální postup, který vyvinulo vinařství Remírez de Ganuza. Doba zrání 20 měsíců v nových barikových sudech z francouzského dubu.

Víno hluboké červené barvy s purpurovým ráfkem. Primární aroma bobulovitého ovoce se mísí s nádechem čokolády, tabáku a máty. Chuťová komplexnost tohoto vína je zřejmá od prvního napití. Vyvážená chuť zralého ovoce a koření spolu s jemnou kyselinkou. Dlouhý, perfektně nazrálý sametový konec. Podmanivé.

Toto víno fantasticky doplní jehněčí pečeni, zvěřinu či dlouho dušená masa na víně. Doporučujeme podávat při teplotě 18 °C a je vhodná také dekantace.

penin 94   timatkin 95

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2014
Odrůda: Graciano, Malvasía, Tempranillo, Viura (Macabeo)
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Remírez de Ganuza a naše nabídka vín

remirez-de-ganuza

Vinařství vzniklo roku 1989 zakladatelem Fernandem Remírez de Ganuza. Nachází se v městečku Samaniego, v proslulé oblasti Rioja Alavesa.

K výrobě vín vynikajících kvalit využívají 60 ha vlastních vinic a jich roční produkce je pouhých 80.000 lahví vína. O co je produkce vinařství menší, o to jsou tato vína žádanější a vzácnější, což se také pochopitelně odráží v ceně vína. Vinařství Remiréz de Ganuza je vinařství posedlé kvalitou a čistotou výroby. Při prohlídce vinařství máte často pocit, že byste si měli obout přezůvky. Vše co se zde provádí při výrobě, se provádí s maximální pečlivostí s úzkostlivou čistotou.

Remirez de ganuza

Každý hrozen se snad několikrát prohlédne a rozdělí na jednotlivé části podle vyzrálosti. Vína se lisují jedinečným způsobem vyvinutým v tomto vinařství - pouze za pomoci tlaku vody, která se napouští do vaků, ty jsou pak položeny na nasypané přebrané hrozny do speciálních nádrží. Zajistí se tak velice jemný a rovnoměrný tlak na bobulky. Vína, jsou stejně neuvěřitelná, jako výroba ze které pocházejí. Ve Španělsku se říká, že vína Remírez de Ganuza patří k nejzajímavějším objevům poslední doby.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz