OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Remírez de Ganuza Reserva Magnum

Kód: GAN-RE-MGN
4 715 Kč
Skladem

Komplexní a harmonické víno s velkou osobitostí, které nepochybně potěší i ty nejnáročnější. Dárkové balení velké lahve Magnum 1,5 L v dřevěné krabici.

 

jehněčí maso_1jamon1hovězí maso

Detailní informace

Detailní popis produktu

Remírez de Ganuza - Reserva Magnum 1,5 L v dřevěné krabici

90% Tempranillo, 10% Graciano
Alc.: 14,5 % obj.

Reserva byla prvním vínem, které Fernando Remírez de Ganuza představil na trhu a od té doby si každým rokem udržuje svou výjimečnou kvalitu. Stejně jako další vína vína vinařství, je při zpracování a výrobě vysoce dbáno o každý detail, od vinice až po výběr korku. Komplexní a harmonické víno s velkou osobitostí je výsledkem této práce, která přesně odráží terroir, ze kterého pochází. Zkrátka skvělé víno, které nepochybně potěší i ty nejnáročnější.

Víno z vinic starších než 60 let. Hrozny jsou ručně sbírány do 12 kg chladících boxů, pečlivě tříděny a odstopkovány. Vyrobené velmi šetrnou technologií.  Fermentace probíhá v malých nerezových tancích a dubových sudech o objemu 7000 litrů. Malolaktická fermentace probíhá v nových dubových sudech. Víno pak zraje 24 měsíců v nových dubových sudech (80% francouzských, 20% amerických). 

Víno s jasně hloubkou barvou třešní. Vůně zralého ovoce se základní minerální nuancí. Přítomnost dubu přináší známky kakaa a čokolády. Na patře se dále projevuje aroma zralého středomořského ovoce. Hladká, sametová chuť s velmi jemným tříslem.

Hodí se k pečenému jehněti, zvěřině, iberské šunce nebo txuletonu (vysoký roštěnec na rožni). Doporučujeme podávat při teplotě 16-18 °C.

penin 93   parker 92   timatkin 95

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2015
Odrůda: Graciano, Tempranillo
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Remírez de Ganuza a naše nabídka vín

remirez-de-ganuza

Vinařství vzniklo roku 1989 zakladatelem Fernandem Remírez de Ganuza. Nachází se v městečku Samaniego, v proslulé oblasti Rioja Alavesa.

K výrobě vín vynikajících kvalit využívají 60 ha vlastních vinic a jich roční produkce je pouhých 80.000 lahví vína. O co je produkce vinařství menší, o to jsou tato vína žádanější a vzácnější, což se také pochopitelně odráží v ceně vína. Vinařství Remiréz de Ganuza je vinařství posedlé kvalitou a čistotou výroby. Při prohlídce vinařství máte často pocit, že byste si měli obout přezůvky. Vše co se zde provádí při výrobě, se provádí s maximální pečlivostí s úzkostlivou čistotou.

Remirez de ganuza

Každý hrozen se snad několikrát prohlédne a rozdělí na jednotlivé části podle vyzrálosti. Vína se lisují jedinečným způsobem vyvinutým v tomto vinařství - pouze za pomoci tlaku vody, která se napouští do vaků, ty jsou pak položeny na nasypané přebrané hrozny do speciálních nádrží. Zajistí se tak velice jemný a rovnoměrný tlak na bobulky. Vína, jsou stejně neuvěřitelná, jako výroba ze které pocházejí. Ve Španělsku se říká, že vína Remírez de Ganuza patří k nejzajímavějším objevům poslední doby.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz