OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Remírez de Ganuza Viña Coqueta

Kód: GAN-COQ
1 496 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Hravé a energické víno, pocházející ze single vinice Viňa Coqueta. Zrálo 26 měsíců v nových francouzských a amerických sudech barrique.

 

hovězí masozvěřinajehněčí maso_1vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Remírez de Ganuza - Viña Coqueta

90% Tempranillo, 10% Graciano
Alc.: 14,5 % obj.

Ručně sbírané hrozny z vinice jménem Coqueta, staré přes 45 let. Stejně jako další vína vína vinařství, je při zpracování a výrobě vysoce dbáno o každý detail, od vinice až po výběr korku. Před fermentací se hrozny schladí na 24 hodin na teplotu 4-6°C v chladicí místnosti, následně probíhá karbonická macerace. Poté se fermentuje v nerezových tancích a následně v depozitech z francouzského dubu o obsahu 7000 litrů. Malolaktická fermentace probíhá v nových francouzských barikových sudech. Doba zrání 26 měsíců v nových francouzských (85%) a amerických (15%) dubových sudech.

Víno má rubínově červenou barvu, aroma lékořice a rybízu s nádechem kouře. Na patře silné, ovocné s jemnými tříslovinami a lehce pikantním závěrem. Doporučujeme založit do archivu.

Hodí se k červenému masu, zvěřině, vepřové či jehněčí pečeni nebo k vyzrálým sýrům. Doporučujeme podávat při teplotě 16 °C.

penin 91

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2014
Odrůda: Graciano, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Remírez de Ganuza a naše nabídka vín

remirez-de-ganuza

Vinařství vzniklo roku 1989 zakladatelem Fernandem Remírez de Ganuza. Nachází se v městečku Samaniego, v proslulé oblasti Rioja Alavesa.

K výrobě vín vynikajících kvalit využívají 60 ha vlastních vinic a jich roční produkce je pouhých 80.000 lahví vína. O co je produkce vinařství menší, o to jsou tato vína žádanější a vzácnější, což se také pochopitelně odráží v ceně vína. Vinařství Remiréz de Ganuza je vinařství posedlé kvalitou a čistotou výroby. Při prohlídce vinařství máte často pocit, že byste si měli obout přezůvky. Vše co se zde provádí při výrobě, se provádí s maximální pečlivostí s úzkostlivou čistotou.

Remirez de ganuza

Každý hrozen se snad několikrát prohlédne a rozdělí na jednotlivé části podle vyzrálosti. Vína se lisují jedinečným způsobem vyvinutým v tomto vinařství - pouze za pomoci tlaku vody, která se napouští do vaků, ty jsou pak položeny na nasypané přebrané hrozny do speciálních nádrží. Zajistí se tak velice jemný a rovnoměrný tlak na bobulky. Vína, jsou stejně neuvěřitelná, jako výroba ze které pocházejí. Ve Španělsku se říká, že vína Remírez de Ganuza patří k nejzajímavějším objevům poslední doby.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz