OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Fincas de Ganuza Reserva

Kód: GAN-FIN
1 263 Kč
Skladem

Vynikající Reserva! Výrazné, komplexní a elegantní víno. Vzniká pečlivou selekcí těch nejvyzrálejších bobulek z horních částí hroznů.

 

jamon1zvěřinavyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Remírez de Ganuza - Fincas de Ganuza Reserva

90% Tempranillo, 10% Graciano
Alc.: 14 % obj.
Produkce: 36.000 lahví

Ručně sbírané hrozny z vinic starých 25-40 let. Toto víno je vyrobeno z odstopkovaných hroznů, z jejich horní části s největší expozicí na slunci, a proto jsou nejvíce vyzrálé. Pečlivá ruční selekce těch nejzdravějších bobulek na třídících stolech. Kvašení probíhá v malých nerezových tancích a velkých dubových sudech o objemu 7000 l. Víno poté zraje 24 měsíců v nových francouzských a amerických dubových sudech.

Vynikající Reserva! Má tmavě třešňově červenou barvu. Mírné aroma cedru a lékořice. Dřevo, které také můžeme cítit, je dobře integrované. Je velmi hladké v ústech s pocitem velmi kvalitních tříslovin, které činí víno velmi příjemné k pití.

Hodí se k masu na rožni, zvěřině, vyzrálým sýrům či iberské šunce. Doporučujeme podávat při teplotě 16 °C.

penin 92   parker 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2015
Odrůda: Graciano, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Remírez de Ganuza a naše nabídka vín

remirez-de-ganuza

Vinařství vzniklo roku 1989 zakladatelem Fernandem Remírez de Ganuza. Nachází se v městečku Samaniego, v proslulé oblasti Rioja Alavesa.

K výrobě vín vynikajících kvalit využívají 60 ha vlastních vinic a jich roční produkce je pouhých 80.000 lahví vína. O co je produkce vinařství menší, o to jsou tato vína žádanější a vzácnější, což se také pochopitelně odráží v ceně vína. Vinařství Remiréz de Ganuza je vinařství posedlé kvalitou a čistotou výroby. Při prohlídce vinařství máte často pocit, že byste si měli obout přezůvky. Vše co se zde provádí při výrobě, se provádí s maximální pečlivostí s úzkostlivou čistotou.

Remirez de ganuza

Každý hrozen se snad několikrát prohlédne a rozdělí na jednotlivé části podle vyzrálosti. Vína se lisují jedinečným způsobem vyvinutým v tomto vinařství - pouze za pomoci tlaku vody, která se napouští do vaků, ty jsou pak položeny na nasypané přebrané hrozny do speciálních nádrží. Zajistí se tak velice jemný a rovnoměrný tlak na bobulky. Vína, jsou stejně neuvěřitelná, jako výroba ze které pocházejí. Ve Španělsku se říká, že vína Remírez de Ganuza patří k nejzajímavějším objevům poslední doby.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz